Menu Close

Laiko ženklai ąžuolų gatvėje: senoji Šilalė. Žydų gyvenimas Lietuvoje XX a.

2023 m. aausio 24 dieną įvyko gimnazijoje vykdomo projekto „Laiko ženklai ąžuolų gatvėje“ renginys, skirtas tarptautinei akcijai „Mes prisimename“ paminėti. Integruotą pamoką „„Senoji Šilalė. Žydų gyvenimas Lietuvoje XX a.“ II c klasei gimnazijos muziejuje vedė muziejaus vadovė Aušra Baublienė ir istorijos mokytojas Mindaugas Armonas.
Pamokos metu mokiniai išgirdo pasakojimą apie senąją Šilalę, jos gyventojus, susipažino su praėjusio amžiaus žydų pastatais, skaitė autentiškus mūsų miesto gyventojų prisiminimus apie žydus, susipažino su paplitusiais žydų kalbos žodžiais.
Mokytojai pateikė svarbiausių faktų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus, santraukas. Jose – žymaus rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus žodžiai: „Pirmiausia reikėtų priimti savo šalies istoriją tokią, kokia ji yra, be kompleksų. Tam, kad įvertintume ir priimtume vieni kitus“.
Jautriai nuskambėjo garsiai mokinių skaitomos žydų, buvusių mūsų miestelio gyventojų, pavardės. Plačiau kalbėta apie vieną iškiliausių gimnazijos asmenybių – buvusį gimnazijos mokinį ir mokytoją Ruviną Zeligmaną, net 6 kartus išvengusį mirties. Ekspozicijoje minima, kad Lietuvos žydų bendruomenės narys E. R.Zeligmanas – vienintelis, išsigelbėjęs iš 1,5 tūkstančio Holokausto metu nužudytų Šilalės žydų.
Apibendrindami pamoką, mokytojai Aušra Baublienė ir Mindaugas Armonas pakvietė savo mokinius atsakingai žvelgti į praeitį, kad mūsų dabartis ir ateitis būtų apsaugota nuo žiaurių istorinių sukrėtimų. Pritardami šiai minčiai, mokiniai fotografavosi pasaulinei akcijai
#WeRemember/ #Mes Prisimename 2023.

Zoja Masteikienė

Skip to content