Menu Close

Mokymai Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje „Išsirink apgalvotai“

Rugsėjo 22-ą dieną Šilalės rajono moksleiviai  dalyvavo Simono Gaudėšiaus gimnazijos Civito klubo (koordinatorė Sonata Petrauskienė) organizuojamuose  kritišką mąstymą skatinančiuose mokymuose „Išsirink apgalvotai“, kuriuos inicijavo Pilietinės visuomenės institutas ir jaunimo iniciatyvos „Žinau, ką renku“. Mokymai orientuoti į tai, kad jaunimas labiau domėtųsi politika, gebėtų atsirinkti, kas jiems labiausiai priimtina, apie šiuolaikines demokratijos vertybes.

Mokymuose dalyvavo mokiniai iš viso Šilalės rajono. Juos pradėjome susipažindami vieni su kitais bei išsakydami savo nuomonę, kokie turėtų ar neturėtų būti politikai. Tam, kad viskas vyktų aiškiai  ir sklandžiai, susipažinome su tuo, kaip vyksta rinkimai Lietuvoje, išsiaiškinome elementarius dalykus – kas yra rinkimų biliotenis, kuo skiriasi vienmandatė ir daugiamandatė apygarda ir t.t. Šiek tiek vėliau priartėjome prie aktualijų, kurios vyksta čia – Šilalėje. Buvo pristatyti visi aštuoni kandidatai vienmandatėje Pietų Žemaitijo apygardoje, svarbu žinoti, kad mokymai nešališki ir nebuvo agituojama nei už vieną kandidatą.

Mokymuose vyko ir praktiniai užsiėmimai  – politinių programų nagrinėjimas. Mokymų dalyviai buvo suskirstyti į septynias grupes, kuriose analizavo programose pateiktus švietimo, kultūros, užsienio politikos aspektus. Ši mokymų dalis sudomino daugelį dalyvių, kadangi tik mažuma iki tol buvo skaitę politinių partijų programą.

Mokymų pabaigoje susipažinome su organizacijomis ir iniciatyvomis, kurios užtikrina, kad rinkimai bus „švarūs“ ir demokratiški. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokinė Karolina Radzevičiūtė pristatė jaunimo nešališką iniciatyvą „Žinau, ką renku“, kuri organizuoja debatus tarp kandidatų į Seimą 35-iose vienmandatėse apygardose, tarp jų ir Šilalėje. Moksleiviai turėjo galimybę užduoti klausimą, bet kuriam kandidatui į Seimą internetinėje platformoje „Žinau, ką renku“. Taip pat buvo pristatytos iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ bei „Mano Seimas“. Moksleiviai susidomėjo savanoryste jose. Nėra abejonių, kad tokie mokymai praplečia mokinio akiratį visapusiškai ir leidžia labiau orientuotis politinėje sferoje.

 

                                                                                                              Karolina Radzevičiūtė 4b kl.

SONY DSC
dsc_0202
Skip to content