Menu Close

Pamoka kitaip „Kelionė į praeitį – kelis šimtus metų ir kelis šimtus milijonų metų“

Birželio 15 dieną IIa ir IIc klasių mokiniai vyko susipažinti su Akmenės kraštu. Šioje netradicinėje pamokoje reikėjo atlikti geografijos, chemijos ir fizinio ugdymo užduotis.
Kultūrinė kelionės dalis – po du senus Žemaitijos miestelius – Papilę ir Akmenę. Papilė buvo pristatomas Simonas Daukantas – išskirtinė XIX a. asmenybė ir jo nuveikti darbai. Aplankėme paminklą S. Daukantui, S. Daukanto muziejaus kiemelį, pažintiniu taku nuėjome iki piliakalnio, kur didžiojo istoriko kapas.
Lankėmės Akmenės krašto muziejuje, kuriame apžiūrėjome fosilijų ir akmenų ekspozicijas, fitozauro (dinozauro protėvio), rasto Šaltiškių karjere, dantų ir žandikaulio fragmentus.
Mūsų Žemės sandarą ir vystymosi istoriją galima pajusti Šaltiškių molio karjere: stebina ne tik raudonas kraštovaizdis, bet ir žinia, kad šio molio amžius siekia 250 milijonų metų. Dar senesnės klintys Menčių karjere, kuris įtrauktas į gamtos paminklų sąrašą. Gėrėjomės Marsą primenančiu peizažu, iš tolo apžiūrime galingą techniką. Iš gidės pasakojimo prisiminėme, kokios naudingos iškasenos yra eksploatuojamos Akmenės krašte ir kam naudojamas molis ir klintys.
Kelionės metu sužinojome naujų dalykų, aplankėme molio ir klinčių karjerus, grožėjomės įspūdingais Ventos upės slėnio vaizdais. Išklausius mokinių atsiliepimus, galime sakyti , kad pamoka tikrai pavyko.

Geografijos mokytoja D. Kubaitienė

Skip to content