Menu Close

Patriotizmas – gimnazijoje puoselėjama vertybė

Kovas – tai mėnuo, reikšmingas kiekvienam Lietuvos piliečiui. Juk būtent 1990-ųjų kovo 11 –ąją, vadovaujant Vytautui Landsbergiui, buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas, ir Lietuva, 50 metų klaidžiojusi patamsiais, išsivadavo iš Sovietų Sąjungos gniaužtų. Tad neužtenka šią datą paminėti vien trispalvės iškėlimu. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija – viena iš tų mokyklų, kurioje ugdomas patriotizmas: skatinama domėtis savo šalies istorija ir besąlygiškai gerbti bei mylėti Tėvynę, todėl Kovo 11-oji, kaip viena svarbiausių valstybinių datų, minima taip, jog visi pajustų tikrąją šventės prasmę ir grožį.
Kovo 11-osios renginiai prasidėjo jau kovo 10-ąją.Tą dieną I-III gimnazijos klasių mokiniams vyko tarpklasinis protų mūšis „Mano miesto laikas“, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Aušra Baublienė. Konkurso tikslas – supažindinti gimnazijos mokinius su Šilalės miesto istorija, sužadinti norą domėtis savo kraštu ir, žinoma, kiekvienoje klasių grupėje išrinkti geriausią komandą. Tą pačią dieną klasių komandos dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės ir gimnazijos organizuotame orientaciniame intelektualiniame žaidime „Nepriklausomybės aidai Šilalėje“. Jo metu mokiniai punktuose, išsibarsčiusiuose po visą miestą, sprendė įvairias kūrybines ir intelektualines užduotis, rinko taškus, kurie buvo rašomi ne tik už sumanumą, bet ir už greitį. Žaidime dalyvavo komandos iš Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos, Upynos r. Stasio Girėno mokyklos, mūsų gimnazijos klasių komandos. Garbingą pirmąją vietą laimėjo mūsų gimnazijos IIIc klasė, antrąją – IId, o trečiąją – IIId. Tačiau tai – tik dalis šventės minėjimui skirtų renginių. Kovo 11-ąją gimnazijos bendruomenės nariai dalyvavo Šv. Mišiose, po kurių eisena su vėliavomis pajudėjo link pirmosios Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio mitingo vietos Šilalėje. Vėliau Šilalės kultūros centre vyko šventinis minėjimas ir koncertas. Jis prasidėjo Lietuvos valstybės himnu, kurį atliko jungtinis Simono Gaudėšiaus gimnazijos bei Dariaus ir Girėno progimnazijos choras su svečiais – roko grupe „Rebelheart“. Šventės metu sveikinimo žodį tarė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, kuris apdovanojo jo iniciatyva surengto Šilalės rajone piešinių ir rašinių konkurso „Mano šeima“ laureatus bei jų mokytojus. Linkėjimus ir gražius sveikinimo žodžius Šilalės krašto gyventojams tarė Seimo narys Stasys Šedbaras. Buvo sulaukta ir svečių iš Tilžės – į šventę atvyko ir sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos konsulas Sovietske Bronius Makauskas bei Sovietsko Vydūno draugijos ansamblis „Birutė“, atlikęs dvi dainas. Koncerto metu skambiais balsais žavėjo gimnazijos moksleivės Gintvilė Morozaitė ir Giedrė Norvaišaitė. Antroje renginio dalyje roko grupė „Rebelheart“ atliko gražiausias savo dainas. Gimnazijos mokinių sukurtame filme savo sveikinimus ir atsiliepimus Kovo 11-osios proga išsakė iš Šilalės krašto kilę ir daug pasiekę žmonės, Šilalės draugai iš Vokietijos Štavenhageno miesto. Šventė buvo užbaigta Krašto apsaugos pajėgų savanorių šventinėmis salvėmis, kurios aidėjo prie atkurtos Nepriklausomybės simbolio – Laisvės šauklio, apjuosto susikibusių žmonių rankomis. Į Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą buvo įtraukta visa Šilalės bendruomenė – ant miesto centre stovėjusios palinkėjimų sienos savo mintis ir sveikinimus Lietuvai Kovo 11-osios proga galėjo užrašyti kiekvienas miesto gyventojas.
Gimnazijoje moksleivių prezidentės A. Tverijonaitės iniciatyva buvo paskelbti pilietiškiausios klasės rinkimai. Tačiau tikime, kad pilietiškumo ir patriotizmo ugnelės įsižiebė kiekvieno gimnazisto ir dar daugiau – kiekvieno miestelėno – širdyse. Tikime, kad jos niekada neužges ir kiekvieną dieną skatins pasistengti dėl savo Tėvynės. Juk ją, kaip ir mamą, turime tik vieną. Tad kaip galime jos nebranginti ir nemylėti?
Giedrė Gedeikytė,
Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos
Jaunųjų žurnalistų būrelio narė

Skip to content