Menu Close

Respublikinis konkursas „Stebėk, pažink, suprask ir taikyk”

Balandžio 18 dieną Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje jau ketvirtą kartą vyko gamtamokslinių tyrimų konkursas „Stebėk, pažink, suprask ir taikyk”. Šiais metais konkursas išsiskyrė tuo, jog užsitarnavo respublikinio konkurso statusą. Saulėtą ketvirtadienio rytą į mūsų gimnaziją atvyko 50 moksleivių, pristačiusių 34 tiriamuosius darbus. Juos atlydėjo 19 mokytojų iš visos Lietuvos.
Konkurso organizatoriai bendradarbiauja su Klaipėdos universitetu, todėl vertinimo komisijos pirmininku sutiko būti Klaipėdos universiteto mokslo darbuotojas, Lietuvos Respublikos ekologijos ir aplinkotyros mokslų daktaras Tomas Ruginis. Komisijos nariai: Pagramančio regioninio parko vyriausiasis ekologas Tomas Kalašinskas, Šilalės rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Virginija Bukauskienė, Aplinkos apsaugos departamento vyriausiasis specialistas Antanas Leščauskas, Šilalės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ona Aurylienė, Šilalės rajono savivaldybės mero patarėja Rima Norvilienė, reabilitacijos ir grožio centro „Aurum” vadovė Zita Gudauskienė, gimnazijos tarybos narys Singaras Vytartas ir gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alma Balčienė.
Mokinius ir mokytojus savo pasirodymais pasveikino Giedrė Norvaišaitė ir gimnazijos tautinių šokių kolektyvas „Pinavija” (vadovė A. Danisevičienė). Konkurso pabaigoje parodytas šokių studijos „Salto” šokių spektaklis „Pušų viršūnėse” (režisierė A. Danisevičienė).
Visiems konkurso dalyviams bei juos atlydėjusiems mokytojams įteikti padėkos raštai, medaliai ir rėmėjų įsteigtos dovanėlės. Konkurso rėmėjas portalas e.mokykla.lt įsteigė specialiuosius prizus – pasirinktus EMA ir egzaminatorius.lt mokomuosius dalykus 2019-2020 m. m., skirtus visai klasei. Juos gavo Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos mokinės Gabija Ežerskytė ir Urtė Kėblaitė, VšĮ Pranciškonų gimnazijos mokinė Martyna Lipskytė ir Gargždų „Vaivorykštės” gimnazijos mokiniai Lukas Rimkus ir Eidenis Kasperavičius. Pagrindinis prizas – kelionė į Koperniko muziejų Varšuvoje ir konkurso diplomas – atiteko VšI Pranciškonų gimnazijos III kl. mokinei Domantei Lipskytei.
Dėkojame visiems dalyviams ir juos paruošusiems mokytojams už dalyvavimą. Ačiū tariame ir konkurso rėmėjams – Klaipėdos universiteto jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetui, UAB „Eurobiuras”, UAB „Pitlius”, Biznio mašinų kompanijai, Savaitraščiui „Savaitė”, Portalui e.mokyklai.lt, UAB „Optita” bei UAB „Grožio namai AURUM” už įsteigtą pagrindinį prizą.
Už konkurso organizavimą dėkojame gimnazijos biologijos mokytojai Gidai Zobėlienei, Ic klasės mokiniui Tadui Gudauskui ir IIa klasės mokinei Agnei Dirmantaitei.

Agnė Dirmantaitė, IIa klasė

Skip to content