Menu Close

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje inauguruoti pirmokai

Kiekvienais metais, kai žemė pradeda kvepėti rudeniu, Simono Gaudėšiaus gimnazijoje vyksta krikštynos: numatytą dieną antrokai pakrikštija pirmokus. Nuo tos dienos pirmokai gali save laikyti „pilnaverčiais“ gimnazistais. Ši tradicinė ceremonija vyko spalio dvyliktą dieną, penktadienį. Krikštynų tema – kariuomenė. Dalis antrokų atėjo su kareiviškais švarkais, rimtai nusiteikę bausti ir paauklėti nepaklusniuosius pirmokus. Vienas iš reikalavimų norint būti tikru gimnazistu -privaloma dėvėti mokyklinį švarką. Jeigu jo penktadienį neturėjo – prastos žinios, jie privalėjo atiduoti vieną, o kartais net abu savo batus, kurie buvo pakeisti plastikiniais maišeliais. Už nepaklusnumą ar bandymą atsišnekinėti prieš antrokus buvo skiriamos fizinės bausmės: pritūpimai ar atsispaudimai. Bendras pirmokų simbolis – bintas, apvyniotas apie galvą (juk reikėjo užgydyti kare patirtas žaizdas…).
Prieš pradedant oficialią krikštynų dalį, visi pirmų ir antrų klasių mokiniai ėjo aplink mokyklą skanduodami, su klasę atspindinčiomis vėliavomis. Krikštavaikiams grįžus į mokyklą, pirmiausia buvo grąžinti jų batai, žinoma, tik sušokus „Makareną“ pagal rimtų karių – krikštatėvių – pageidavimą. Kiekviena pirmokų klasė turėjo prisistatyti, parodyti savo klasės veidą – visi pasirodymai buvo originalūs ir įdomūs.
Šią įsimintiną dieną visi pirmokai gavo gimnazistų pasus ir įvairių dovanų – ryškiai raudoną „F“ raidę ant kaktos bei mažą kareivėlį, kad nepamirštų šios išbandymų kupinos dienos. Taigi, krikštynos baigėsi, krikštatėviai tikisi, jog pirmokai laikysis duotų priesaikų ir taisyklių.

Aurėja Kerpytė, 2c klasės gimnazistė, Jaunojo žurnalisto būrelio narė

Skip to content