Menu Close

Sveika, Italija

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai Kotryna Jakštaitė, Austė Bernotaitė, Gabrielė Barsteigaitė ir Tauras Giedraitis spalio 3-10 dienomis lankėsi Italijoje, Afragoloje, Instituto Superiore „Carlo Alberto Dalla Chiesa“ mokykloje. Vyko tęstinio „Erasmus+ Trip“ projekto mobilumas, kurį buvo sustabdžiusi pandemija. Aišku, buvo nerimo ir baimės , kaip pavyks. Mes buvome pasiruošę pristatyti savo šalies rekreacinį turizmą, lankėmės Druskininkuose, Birštone, Šilalės baseine ir puikiai paruošėme pristatymą. Visiems patiko reklaminis komandos narių ir Tauro Giedraičio sukurtas filmukas apie pasiruošiamąjį darbą vizitui. Po stebėtų paskaitų, kurias vedė partneriai iš Slovakijos bei turizmo agentūros Afragoloje darbuotoja, bendravimo su italų, slovakų, lenkų, ispanų komandomis, bendrų darbų sekė pažintinės kelionės po Italiją.
Visi žinojome Pompėjos ir Vezuvijaus istoriją, bet pamatytas atkastas miestas pribloškė savo dydžiu ir ,aišku, tragiška miesto žmonių istorija . Todėl italai ir sako: “Carpe diem“ (džiaukis diena, negaišk laiko). O visą miesto grožį pamatėme Neapolio archeologijos muziejuje, kur buvo atvežti radiniai iš Pompėjos – buities daiktai, nuostabūs miestiečių portretai, puikios sienų freskos. Sveika, Pompėja, su savo 25 fontanais, vilomis, gatvėmis, aikštėmis, iškilusiomis iš 8 metrų gylio po 1700 metų.
Nuvykome ir į Sorentą – citrinų giraičių ir prabangių vilų miestą. Visi prisižiūrėjome raudonų „Ferrari“ automobilių. Puikūs parkai, gražūs pliažai, siauros gatvelės, būriai besiblaškančių turistų.
Nustebino italų pagarba gydytojams, jiems bažnyčiose paskirtos koplytėlės. Nustebino gebėjimas važinėtis sausakimšose gatvėse, mokėjimas praleisti kitą, kuriam galbūt reikia pirmam važiuoti ar eiti. Nustebino gatvių klegesys, puikūs ledai ir kava. Nustebino gyvenimo džiaugsmas.
Iki pasimatymo Lietuvoje.
Šaunioji projekto komanda: Kotryna Jakštaitė, Austė Bernotaitė, Gabrielė Barsteigaitė ir Tauras Giedraitis
Sveikas ir sudie, Neapoli (naujasis mieste – graikiškai). Sudie ir iki pasimatymo mūsų draugais, su kuriais susitiksime lapkričio 22- 26 dienomis Šilalėje. Dėkojame projekto koordinatorei anglų kalbos mokytojai D. Eisimantienei ir mokytojai Irenai Gabrielaitienei už galimybę įgyvendinti projekto mobilumą Italijoje.

Skip to content