Menu Close

Tolerancijos dieną ugdytas pakantumas pabėgėliams


Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija jau daugelį metų mini Tarptautinę tolerancijos dieną, kuri kasmet švenčiama lapkričio 16 dieną. Šiais metais gimnazistai Tolerancijos dieną sutiko Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Interaktyvioje jaunimo erdvėje, kur vyko kino terapijos užsiėmimas apie šiandien visame pasaulyje diskriminuojamą žmonių grupę – pabėgėlius.

Kalbėti apie šią tikslinę grupę pasirinkta neatsitiktinai. Neseniai Šilalės rajono savivaldybė įgyvendino Europos Sąjungos finansuojamą programos „Europa piliečiams“ projektą „Rytojaus Europa – šiandienos mes“ („We of Today – Europe of Tomorrow“). Jame dalyvavo jaunimas iš Stavenhagen (Vokietija), Krasnik (Lenkija) ir mokiniai iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos. Šiuo projektu siekta paskatinti jaunimą domėtis šiandien itin aktualia Europos migracijos krizės tema ir ugdyti jaunų žmonių toleranciją pabėgėlių atžvilgiu per netradicines interaktyvias veiklas.

Tolerancijos dieną ne tik dar kartą prisimintos projekto metu įgyvendintos veiklos, bet ir buvo puiki proga su kitais jaunais žmonėmis pakalbėti apie pabėgėlių problemos mastą ir sudėtingumą, padidėjusį nepakantumą pabėgėlių atžvilgiu.

Vienas iš metodų tolerancijai ugdyti – nepatogaus kino seansai arba kino terapija. Būtent šis metodas Tolerancijos dienai skirtame renginyje pasirinktas dėl galimybės iliustruoti konkrečią problemą. Dokumentinių socialinių filmų apie realų pabėgėlių gyvenimą pagalba siekta sužadinti jaunimo mintis, padėti formuoti objektyvų požiūrį į atvykėlius, keisti nuostatas ir mokyti sąmoningumo.

Siekiant išsiaiškinti, kaip kino terapija paveikė jaunimą, prieš ir po kino seanso buvo atliekama atvira apklausa apie tai, ar sutiktų jauni žmonės, kad Šilalės mieste gyventų pabėgėliai.

Netradicines pamokas organizavo Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos etikos mokytoja Salomėja Savickytė ir Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos inf. ir nuotr.

 

1479285415010

 

 

Skip to content