Menu Close

„Vėjavaikių“ premjera gimnazijoje

Balandžio 6 dieną gimnazijos aktų salėje įvyko dramos studijos „Vėjavaikiai“ premjera „Dvyliktokai“. Aktualus mokyklai siužetas sudomino spektaklio žiūrovus – jaunųjų aktorių tėvelius, mokytojus, draugus. Atsakingai ir su didele meile kurti vaidmenys atskleidė gimnazijos talentus- jaunuosius aktorius. Dvyliktokų klasė, pasirodžiusi scenoje, sužėrėjo visomis spalvomis: nuo skeptiškomis replikomis besisvaidančių įpykusių jaunuolių, kuriems viskas paprasta ir aišku, iki jautriai draugų ir mylimųjų poelgius ir žodžius vertinančių, sudėtingus vidinius konfliktus išgyvenančių bendraamžių. Vis dėlto klasė išlieka, nepaisant trumpalaikių apsižodžiavimų, neapdairiai išsprūdusių frazių. Išlieka, nes jauni žmonės turi dvasinės stiprybės mylėti ir atleisti, nes juos palaiko ir vienija autoritetas – mokytoja.
Daugeliui studijos „Vėjavaikiai“ aktorių ši premjera – pirmoji, todėl maloniai nuteikė aktorių susiklausymas, subtilus bendravimas scenoje. Įsimintinus vaidmenis kūrė mūsų gimnazijos pirmųjų klasių mokinės Eivina Petrauskaitė (lietuvių kalbos mokytoja, visus vienijanti savo autoritetu), Brigita Šilinskaitė (Gabrielė, jaunoji poetė), antrokai Rugilė Rupšytė (auklėtoja), Enrika Aurilaitė (Evelina),Vitauras Bielavinas (Robertas), trečiokės Viltė Kybartaitė (Gundė), Kamilė Kondrotaitė (Saulė), ketvirtokai Laurynas Zavjalovas (Karolis), Rokas Auryla (Tadas), Gabrielė Gerdauskaitė (Ema), Eva Kazlauskytė (Greta), Jokūbas Genys (Norbertas), Rokas Jakštas (Edgaras), Simona Kinderytė (Aistė). Ryškų ir nuotaikingą Saulės mamos Renatos vaidmenį sukūrė studijos režisierė Jolanta Šmitienė.
Linkime, kad studijos „Vėjavaikiai“ režisierės Jolantos Šmitienės kuriamas teatras aprėptų praeitį ir dabartį, padėtų atrasti savo gyvenimo tiesą ne tik jauniesiems aktoriams, bet ir mums, žiūrovams.
„Vėjavaikiai“ savo spektaklį ketina parodyti pakartotinai po Velykų atostogų – balandžio 20 dieną. Primename, kad IV c klasė ir „Vėjavaikiai“ kviečia dalyvauti akcijoje „Paremk Ukrainą“ . Už spektaklį balandžio 6 dieną surinkta 140 eurų.

Zoja Masteikienė

Skip to content