Menu Close

Žemaičių šventė bendruomenių parke

Šiemet Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija tradicinę turizmo dieną šventė penkioliktą kartą. Šventės iniciatoriai ir rengėjai – fizinio ugdymo mokytojai Birutė Knyzelienė, Regina Arlauskienė, Indrė Šetikienė, Dangirdas Kėbla. Gimnazijos muziejaus vadovė Aušra Baublienė šventei paruošė įdomių žemaitiškų užduočių, kurias dalyviams pateikė ir surinko savanoriai. Šventę vedė ketvirtokės Ieva Špečkauskaitė ir Rūta Žąsytytė, žemaitiška mankšta visus išjudino Oskaro Mikalausko vadovaujama etnoklubo komanda.
Šventėje dalyvavo 284 mokiniai. Patys spalvingiausi, linksmiausi ir išradingiausi – pirmokai, kurių būrys buvo gausiausias. Gimnazijos direktorius Stasys Norbutas palinkėjo klasėms prasmingai išnaudoti laiką nuostabioje gamtoje, pasisemti sveikatos ir gero ūpo, kad jo užtektų visiems metams. Žemaitiška prigimtimi, kultūra ir istorija didžiuotis pakvietė istorijos mokytojas Bijūnas Paulius. Prisistatymams klasės paruošė žemaitiškų istorijų, pokštų, skanduočių. Savanoriams patikrinus komandų atsakymus į žemaitiškos viktorinos klausimus, paaiškėjo, kad net 8 klasės pasidalino trečiąja vieta. Daugiausia apie Žemaitiją žinojo, tad geriausiai užduotis atliko ir I vietą laimėjo IIc klasės komanda (auklėtojas Vaidas Bukauskis). II vietą žinių konkurse pelnė Ic klasės komanda (auklėtoja Jolanta Šmitienė).
Fizinio ugdymo mokytojas Dangirdas Kėbla į virvės traukimo varžybas ne tik sukvietė stipriausius gimnazistus, bet ir įkaitino aistruolius, kurie palaikė savo komandas. Žiūrovų simpatijas jau 4 metus užkariavę nepralenkiami IV e (auklėtoja Sauga Vaičikauskienė) klasės galiūnai. Jiems ir šiemet nebuvo lygių. Mokytojas Dangirdas Kėbla pasveikino II d klasę ( auklėtoja Rasutė Mažrimienė), lyderiaujančią tarp I-III klasių. II vieta virvės traukimo varžybose atiteko Ic (auklėtoja Jolanta Šmitienė), o III vieta džiaugiasi Ia klasė (auklėtoja Sonata Zaikauskienė). Linkime, kad pelnytą stipriausiųjų šlovę klasės ne tik išlaikytų, bet ir siektų dar didesnių pergalių.
Maloniu taiklumo išbandymu tapo kankorėžių mėtymo rungtis, kurią parengė ir vedė Birutė Knyzelienė ir Regina Arlauskienė. Taikliausia mokytoja gimnazijoje pripažinta Rasutė Mažrimienė.
Šventę ruošę mokytojai pasidžiaugė gimnazistų dalyvavimu rungtyse, sportiniu nusiteikimu ir puikia nuotaika. Gimnazistų koloną su Sveikos mokyklos vėliava vedė jaunieji šauliai Justas Nausėda, Gustas Rimkus, Sveikos mokyklos vėliavą nešė Emilis Petkevičius. Klasėms padėkas teikė geriausia 2018-2019 m. m. gimnazijos sportininkė Margarita Gedeikytė.
Renginio organizatoriai nekantriai laukia mokinių ir mokytojų pastebėjimų, patarimų, idėjų, kad tradicinė šventė kitąmet būtų sklandesnė.

Zoja Masteikienė

Skip to content