Menu Close

Ateitis kuriama šiandien: dirbtinis intelektas

„Tyrėjų naktis“ paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30-yje Europos šalių, o pažinti mokslo rezultatus tądien kviečia daugiau nei 300 Europos miestų. Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas ateities mokslui ir mokslininkams, kurie kuria ateitį jau šiandien.
Kaip ir kiekvienais metais, savo gimnazijoje šia proga organizuojame renginius. Pirmasis renginys – susitikimas su jaunąja mokslininke Ingrida Olendraite įvyko rugsėjo 21 dieną. Ingrida tik prieš šešerius metus baigė Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnaziją, o dabar rašo doktoranto darbą Kembridžo universitete. Apie dirbtinį intelektą, apie tai, kas įvyko Ingridos gyvenime per tuos šešerius metus, apie pomėgius ir kitas veiklas diskutavome susitikime.O tų veiklų išties daug: be molekulinės biologijos studijų Vilniaus universitete, magistro darbo, 2015-aisiais su komanda dalyvauta sintetinės biologijos tarptautiniame konkurse JAV. Tai pirmoji lietuvių ir Baltijos šalių komanda, sulaukusi didžiulės sėkmės – pelnyti aukso medaliai. Be galo įdomus Igridos laisvalaikis – mergina griežia smuiku, dalyvauja orientacinėse rungtyse, laipioja olomis ir t.t.
Labai džiaugiamės, kad sugrįžusi į gimtinę, Ingrida rado laiko ir mums. Klausantis jos pasakojimo, aiškėja, kad gimus ir užaugus nedideliame Lietuvos miestelyje, galima nuveikti labai daug. Manome, kad Ingridos pasakojimas paskatino pozityviai žvelgti į ateitį.

Žydrė Danusienė

Skip to content