Menu Close

Atvira lietuvių kalbos ir literatūros pamoka pagal atnaujintas programas

2024 m. sausio 24 dieną mokytoja Vida Mažeikienė vedė atvirą pamoką III klasės gimnazistams „Romantizmo atspindžiai Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“.
Mokiniai buvo suskirstyti į keturias grupes, kurioms buvo pateikti klausimai. Pamokoje gimnazistai kėlė originalias idėjas, dalijosi savo kūrybos rezultatais su savo grupės nariais. Viena iš svarbiausių kompetencijų, išryškėjusių pamokoje – komunikavimo. Visi grupės dalyviai turėjo galimybę pristatyti savo darbą, viešai išsakyti nuomonę, ją pagrįsti. Mokytoja Vida Mažeikienė, pateikdama probleminius klausimus, drauge su mokiniais pakartojo nagrinėjamos poemos istorinį kontekstą, akcentavo romantizmo bruožus poemoje.
Pamokoje vyravo darbinga nuotaika, mokiniai noriai atsakinėjo, pildė vieni kitus, įsivertino savo ir visos grupės darbą ir pasiekimus. Dėkojame mokytojai Vidai Mažeikienei ir šauniems trečiokams, pasidalinusiems savo pamokos atradimais. Tikimės, kad „Anykščių šilelis“, analizuotas ir pristatytas kaip romantizmo epochos šedevras, taps dar viena įsimintina kelione į lietuvių literatūros pažinimą.

Zoja Masteikienė

Skip to content