Menu Close

Devintokai mokėsi pilietiškumo ir gynybos įgūdžių

Rugsėjo 25-27 d. mūsų gimnazijos pirmokai dalyvavo Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių projekte, kuriam vadovavo LDK Kęstučio 7-osios šaulių rinktinės vadas Kęstutis Bauža ir Pajūrio 710 jaunųjų šaulių kuopos vadas Algimantas Dragūnas.
Tris dienas mūsų gimnazijos pirmokai klausėsi teorinių paskaitų, dalyvavo žygyje, mokėsi išgyvenimo įgūdžių ekstremaliose situacijose. Buvo kalbama apie tai, ką turėti namuose ir ką susidėti į kuprinę, kai reikia evakuotis, ką reiškia įvairūs civilinės saugos signalai, kaip pasigaminti maisto gamtos sąlygomis. Gimnazistų įgytos žinios reikalingos tam, kad jie ekstremaliomis sąlygomis galėtų pasirūpinti ne tik savo, bet ir kitų saugumu, padėtų aplinkiniams.
Projektą „Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas devintokams“ Lietuvos šaulių sąjunga įgyvendina kartu su Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis. 2023–2024 mokslo metais išgyvenimo įgūdžių bei pilietiškumo pradmenų mokysis pusė visų devintokų, o 2024–2025 mokslo metais kursas bus privalomas visiems bendrojo lavinimo moksleiviams ir gimnazistams. Mokymais visose šalies mokyklose rūpinasi Lietuvos šaulių sąjunga.
Dėkojame mokymų vadams Kęstučiui Baužai ir Algimantui Dragūnui už svarbią veiklą, atskleidusią mūsų gimnazistams laiko aktualijas, paskatinusią atsigręžti į save ir pamatyti šalia esantį draugą. Salėje skambėjęs šūkis „Tėvynės labui“ gimnazistams padeda augti ir stiprėti.

Zoja Masteikienė

Skip to content