Menu Close

Europos dienos renginiai

Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę.
1950 m. gegužės 9 d. tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas pasakė garsiąją kalbą ir pasiūlė pradėti Europos integraciją ir taip užtikrinti taiką ir kurti gerovę pokario Europoje. Jo pasiūlymai buvo šiandieninės ES pradžia, todėl gegužės 9-ąją švenčiamas ES gimtadienis.
Šventėme ES gimtadienį ir mes, Simono Gaudėšiaus gimnazijos gimnazistai, projekto MEPA jaunieji ambasadoriai.
Europos dienos proga keliavome į Šilalės Dariaus ir Girėno progimnaziją bei supažindinome 4 a klasės mokinius su Europos Sąjunga. Po spalvingos prezentacijos vaikai turėjo galimybę savo naujai sukauptas žinias išbandyti dalyvaudami viktorinoje, kurios metu įnirtingai kovėsi dėl prizinių vietų. Po emocijų kupino protmūšio trys ryškiausiais talentais sužibėję vaikai buvo apdovanoti gardžiais vafliukais. Tačiau nebuvo nuvilti ir likusieji – jiems buvo įteikti ES vėliavos spalvų balionai bei saldžios dovanėlės.
Džiugu paminėti, kad mūsų gimnazijos bendruomenė gausiai dalyvavo Europos egzamine, kuriame pasitikrino savo žinias. Vyko paskaita gimnazistams apie jaunimo galimybes ES, kurią organizavo Jaunimo Europos komanda.

Emilija Gedvilaitė, I a, MEPA jaunoji ambasadorė

Skip to content