Menu Close

Gimnazistų kelionė į KTU

2024 m. vasario 29 d. grupė I b klasės mokinių vyko į KTU ir dalyvavo įvairiose veiklose. Cheminės technologijos fakulteto laboratorijoje gimnazistai atliko praktinį darbą „Distiliuotas ar vandentiekio vanduo yra minkštesnis“. Mokiniai sužinojo kaip apskaičiuoti vandentiekio ir distiliuoto vandens karbonatinį kietumą, nustatė bendrąjį vandens ir nekarbonatinio vandens kietumą, atliko vandens minkštinimą natrio katijonitu. Kad visa tai apskaičiuotų, jiems teko išmokti titruoti, prisiminti reakcijų lygčių rašymą, skaičiavimus. Smagu buvo išgirsti dėstytojų pagyrimus mūsų mokiniams ir dėl elgesio, ir dėl turimų žinių bei kompetencijų.
Mokinys Jonas džiaugiasi- „ nepamirštama patirtis, nuostabi laboratorija, dėstytojos draugiškos, padedančios ir patariančios. Daugiau tokių motyvuojančių veiklų“.
Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete mus pasitiko dėstytojos doc. Dr. Eglė Fataraitė-Urbonienė ir doc. Dr. Ada Gulbinienė, kurios skaitė paskaitą „Mimikrija dizaino ir inžineriniuose sprendimuose“. Mokiniai sužinojo apie gyvūnų, augalų formų ar savybių perkėlimą į inžineriją, pamatė studentų darbus. Gimnazistai dalyvavo linksmame konkurse- iš popieriaus lankstė lėktuvėlius ir vertino jų skridimo galimybes.
Ekonomikos ir verslo fakulteto profesorė dr. Jurgita Bruneckienė mokinius supažindino su vertės kūrimu žiedinėje ekonomikoje, pasakojo kas bendro tarp kūrybiškumo ir šiukšlių. Dėstytoja mokiniams aiškino, kokios yra ateities kompetencijos, diskutavo apie vertę ir kainą, pasakojo apie žiedinės ekonomikos verslo modelius. Kadangi gimnazistai apie žiedinę ekonomiką žinojo nedaug, tai daugelis pasakojo, kad buvo labai naudinga apie tai sužinoti. Mokiniai dalyvavo viktorinoje, geriausiai atsakę į klausimus buvo apdovanoti prizais.
Puikiai ir turiningai praleista diena: laimėta prizų, įgyta daug žinių, sužinota apie studijas, mokiniai džiaugiasi, kad žinias galės taikyti pamokose ir jos bus naudingos gyvenime.

Biologijos mokytoja Gida Zobėlienė

Skip to content