Menu Close

Gimnazistų kūryba įprasmino tolerancijos vertybes

Lapkričio 16-ąją minime Tarptautinę Tolerancijos dieną. Šią dieną mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO lapkričio 16 d. paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.
Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Dėlionė.
Dėlionės temą šiemet padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.
Iš esmės, tolerancija yra leidimas žmogui būti savimi ir gyventi taip, kaip jis nori. Tačiau tas žmogus, jo gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių. Žmogus įpareigojamas elgtis moraliai ir atsakingai, draudžiama šmeižti ar skatinti susidorojimą tiek veiksmais, tiek žodžiais.
Tarptautinę tolerancijos dieną paminėjo ir Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai. Jie per dorinio ugdymo pamokas aptarė žodžio TOLERANCIJA prasmę ir reikšmę, išsiaiškino, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar mes patys esame tolerantiški. Mokiniai buvo kviečiami gaminti, piešti „Tolerancijos dėlionė“ piešinius.

Etikos mokytojos Vida Kačinienė ir Daiva Bukauskienė

[Not a valid template]
Skip to content