Menu Close

GIS diena

Minint Tarptautinę geografinių informacinių sistemų dieną lapkričio 15 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) pakvietė 9-12 kl. moksleivius dalyvauti tradiciniu tapusiame kasmetiniame renginyje „GIS diena“. Į renginį atvyko daugiau kaip 250 moksleivių iš 12 šalies ugdymo įstaigų, tame tarpe ir mūsų gimnazijos I kl. mokinių komanda.
VDU ŽŪA vykusiame renginyje, kuriame su moksleiviais žiniomis ir praktine patirtimi dalijosi Akademijos atstovai ir kviestiniai svečiai, susiliejo mokslo teorijos ir praktiniai sprendimai.
Praktinė renginio dalis prasidėjo moksleivių pažintimi su geografinėmis informacinėmis sistemomis (GIS). VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto lektorė dr. Daiva Tiškutė-Memgaudienė moksleiviams pristatė kas yra GIS, supažindino su GIS pritaikymo sritimis ir įveiklinimo galimybėmis. Moksleiviai stebėjosi plačiomis GIS pritaikymo sritimis, apimančiomis ir krašto apsaugą, ir transportą, ir žemėtvarką, žemės bei miškų ūkį. Moksleivius sudomino GIS pritaikymo gyvūnų migracijos problemų sprendimuose, stichinių nelaimių valdyme, aplinkosaugoje, inžinerinių tinklų planavime bei valdyme, dailėje, literatūroje, sveikatos apsaugoje pavyzdžiai. Klausantis Kauno SĮ „Kauno planas“ GIS vadovo Arūno Sipavičiaus pranešimo moksleiviai sužinojo, kokie GIS sprendimai taikomi Kauno mieste. Pranešimą „GIS technologijų taikymas vandens keliuose“ pristatė AB „Vidaus vandens kelių direkcija“ Hidrografijos skyriaus vadovas Linas Šilinis. Supažindino moksleivius su GIS priemonių ir technologijų pritaikymu vandens kelių srityje.
Suteikė galimybę praktiškai išbandyti GIS veikimo principus, naudojantis specialia GIS programėle „ArcGIS QuickCapture“ mobiliuosiuose įrenginiuose. Gavę užduotį moksleiviai skubėjo į lauką skaitmeninėje erdvėje fiksuoti GIS objektų – medžių, vėliavos stulpų, apšvietimo stulpų, viešojo transporto stotelių, kelio ženklų. Per mažiau nei 30 minučių moksleiviai sužymėjo daugiau kaip tris šimtus objektų.
Renginyje įgytas žinias įtvirtino interaktyvioje viktorinoje, kurioje moksleiviai rungėsi, kurie teisingiausiai ir greičiausiai atsakys į pateiktus klausimus apie GIS. Renginį vainikavo visų dalyvių laukusi saldi staigmena – tradicinis „GIS dienos“ tortas, subūręs visus renginio dalyvius bendrystei.

Fizikos mokytoja Alma Balčienė

Skip to content