Menu Close

Informacija apie nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“

Renginį organizavo Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija.
Renginio dalyviai: Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos I-IV klasių mokiniai ir bendruomenės nariai.
Renginio aprašymas:

Balandžio 21d., paminėdami Simono Gaudėšiaus gimtadienį, organizavome ,,Sveikatą stiprinančių mokyklų bangos per Lietuvą 2023“Atminimo žygį po Šilalę ir aplankėme vietas, susijusias su šio mūsų miestui svarbaus žmogaus gyvenimu . Simonas Gaudėšius- Šilalės patriarchas, vaistininkas, vienas iš gimnazijos steigėjų, jo iniciatyva įkurta Šilalės ugniagesių draugija. Šis iškilus žmogus daug prisidėjo prie Šilalės miesto gyventojų sveikatinimo ir švietimo.
Žygio dalyviai, pasivadinę ,, Vaistininkais“ ir ,, Gaisrininkais“ keliavo po Šilalę. Prie Šilalės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos atskiroms mokinių grupėms vyko edukacinė programa, mokiniai turėjo galimybę ,, pasimatuoti“ ugniagesių gelbėtojų profesiją, sužinojo, kokius darbus vykdo priešgaisrinės tarnybos darbuotojai.
Keliaudami po miestą, aplankėme vietas, kur Šilalėje buvo pirmoji vaistinė ir pirmoji gaisrinė, mokiniai sužinojo daug įdomios informacijos apie senąją Šilalę, apie Simoną Gaudėšių. Oras buvo pavasariškai šiltas, renginio dalyvių nuotaika puiki, mokiniai žygiavo skanduodami savo kūrybos skanduotes, praeiviai atkreipė dėmesį į gausų jaunų žmonių būrį , linksmai žygiuojantį miesto gatvėmis. Sugrįžę į gimnaziją mokiniai aptarė smagiausius žygio momentus. Vieniems labai patiko priešgaisrinės tarnybos edukacija , kiti džiaugėsi, kad turėjo galimybę pabendrauti ir pasivaikščioti su draugais pavasarėjančio miesto gatvėmis ir sužinojo įdomių faktų apie savo gimtąjį miestą bei Simoną Gaudėšių, kurio vardu pavadinta mūsų gimnazija.
Visą savaitę ( balandžio 17-23d.) naudodamasi #Walk15 programėle visa gimnazijos bendruomenė aktyviai leido laisvalaikį, rinko žingsnius. Sekmadienį suskaičiavome rezultatus ir daugiausiai žingsnių per savaitę surinkę mokiniai : 1a Vėja Giedraitytė, 1b Rimvydas Lidžius, Id Tovė Vakarė Petravičiūtė, IIa Alminta Kazlauskaitė, IId Dilanas Brazauskas, IIIb Gustas Jurgaitis, IIIc Gvidas Jucius, IVa Urtė Jomantaitė – apdovanoti Šilalės rajono visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.
Balandžio 29d. būrys mūsų gimnazijos ėjikų vyko į Vilnių, į tradicines Iki ėjimo varžybas su Walk15 prie Žaliųjų ežerų. Šiemet ėjimas įgavo papildomą prasmę – dalyviai buvo kviečiami atkreipti dėmesį į nykstančias augalų ir gyvūnų rūšis. Puikus oras, nuostabus kraštovaizdis, gerai apgalvotas maršrutas ir 15000 žingsnių trasa, kurią visi sėkmingai įveikėme. Prie finišo visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais. Edukaciniai, aplinkai draugiški medaliai buvo papuošti tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje sparčiai nykstančiomis rūšimis – lietuviškąja orchidėja vadinama plačialape klumpaite, skiauterėtuoju tritonu bei šiurpiniu žvakidumbliu.
O gegužės mėnesį kviečiame visus aktyviai dalyvauti LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto paskelbtame iššūkyje,, Gyvenk sveikiau su LSMU“ , kuriame gali dalyvauti visi mokyklos bendruomenės nariai, mokytojai, moksleiviai ir jų tėveliai. Iššūkio pabaiga- gegužės 31d. Kas dar neužsiregistravę, siųskitės programėlę #Walk15, pasirinkite „Gyvenk sveikiau su LSMU” ir pasirinkę Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnaziją pradėkite rinkti žingsnius.

Vida Rimkienė

Skip to content