Menu Close

Interviu su Valdu Vitartu

Interviu su Valdu Vitartu, laimėjusiu Lietuvos mokinių biologijos olimpiados respublikiniame konkurse III- ąją vietą. Valdą ruošė biologijos mokytoja metodininkė Gida Zobėlienė.
Žinome, kad esi daugelio olimpiadų dalyvis ir nugalėtojas. Keliose šiemet dalyvavai? Kaip sekėsi? Kokios Tavo sėkmės priežastys?
Dalyvavau biologijos, chemijos, fizikos, matematikos, lietuvių kalbos ir istorijos olimpiadose. Sekėsi ganėtinai neblogai, nes pavyko patekti į respublikinius chemijos, biologijos ir istorijos olimpiados etapus. Manau, kad nesu pakankamai pasiekęs, kad galėčiau pasidalinti kažkokia sėkmės formule, bet svarbiausia būti smalsiam, užsispyrusiam ir įdėti nemažai darbo.
Biologija. Kodėl šis mokslas Tau išskirtinis? Kur ir kaip tobulini savo žinias?
Negalėčiau vadinti biologijos mokslo išskirtiniu, nes man patinka beveik viskas, o ypač visi gamtos mokslai ir matematika, nes jie vienas kitą papildo. O šnekant apie biologiją, mano santykiai su ja nuo pat pradžių nebuvo patys geriausi. Man labai nepatinka, kaip biologija yra mokoma mokykloje, susidaro įspūdis, kad biologija – tik apibrėžimai, kuriuos reikia „iškalti“. Dėl šios priežasties labai nemėgau biologijos, bet biologijos mokytojos paskatintas dešimtoje klasėje dalyvavau biologijos olimpiadoje ir patekau į respublikinį etapą, nors biologijos išvis nesimokiau. Man labai patiko olimpiados užduotys, todėl nusprendžiau plačiau pasidomėti biologija ir pradėjau skaityti vieną vadovėlį, kuriame buvo visas mokyklinis biologijos kursas ir dar daugiau. Jį skaitydamas supratau, kad biologija yra visiškai kitokia, negu ją perteikia „sausi“ mokykliniai vadovėliai ir prie jų pririšti mokytojai. Nuo to laiko ir domiuosi biologija: neseniai perskaičiau „Campbell“ biologijos vadovėlį ir metus praleidau Biologų Sandraugoje, kurioje sprendžiau testus ir turėjau galimybę dalyvauti kelias dienas trunkančiose praktikose.
Papasakok apie biologijos olimpiadą.
Biologijos olimpiada sudaryta iš 3 turų, pirmasis mokyklos, antrasis rajono/miesto, o trečiasis – respublikos. Jei patenki tarp 30 geriausiai rajoninės olimpiados užduotis išsprendusių mokinių, esi pakviečiamas į respublikinę olimpiadą. Dažniausiai ji trunka tris dienas: viena diena paskiriama teorinių užduočių sprendimui, kita praktinėms užduotims, o trečiąją vyksta uždarymas. Bet laiko lieka ir kitokioms veikloms kaip protmūšis ar stalo žaidimų naktis.
Visi skundžiasi laiko stoka. Ar Tau ši problema egzistuoja?
Manau, nei vienas nesiskųstų gavęs papildomo laiko, galbūt šiek tiek pasigendu laisvo laiko, nes praleidžiu daug laiko mokydamasis, bet jau išmokau organizuoti savo laiką ir spėju padaryti beveik viską, ką būnu užsibrėžęs padaryti.
Jeigu galėtum pasirinkti mėgstamiausias veiklas, tai būtų…
Ganėtinai akivaizdu, kad labiausiai patinka gilintis į gamtos mokslus ir matematiką, bet taip pat mėgstu susitikti su draugais, o kartais tiesiog žiūrėti į nieką ir mąstyti apie tai, kas šauna į galvą.
Sportas, muzika, menas Tavo gyvenime.
Stengiuosi skirti šiek tiek laiko mankštinimuisi, dažniausiai daug vaikštau, ryte padarau šiokią tokią mankštą. Taip pat didelę rolę mano gyvenime vaidina muzika, nes be jos negalėčiau ištverti nei dienos.
Artėja pavasario atostogos. Kaip jas ketini praleisti?
Kadangi svarbiausios olimpiados bus praėjusios, galbūt šiek tiek atsikvėpsiu, susitiksiu su draugais ir atsipalaiduosiu artimųjų apsuptyje, bet pastaruoju metu į atostogas pradėjau žvelgti kaip į galimybę daugiau pasimokyti, todėl be chemijos mano atostogos neapsieis.
Ačiū už pokalbį !

Zoja Masteikienė

Skip to content