Menu Close

Sėkmingas gimnazistų pasirodymas konkurse „Rusų dainos lietuviškai“

Kovo 21 d. Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vyko integruotas užsienio (rusų), lietuvių kalbų, dailės, muzikos konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, „Rusų dainos lietuviškai“. Konkurso tikslas – gilinti mokomųjų dalykų integraciją.
Dalyviai turėjo paruošti integruotą dainos pristatymą: pasirinkti dainą, ją išversti iš rusų kalbos į lietuvių kalbą, suredaguoti tekstą išlaikant pagrindinę dainos mintį ir formą, dainą iliustruoti, o tada – vizualizuoti. Pasirodymo metu dainą reikėjo atlikti ir rusų, ir lietuvių kalba.
Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos merginų kvartetas „Studeo“ (Berta Lapinskaitė, Ia , Aistė Irtmonaitė, Gabrielė Tubutytė ir Karolina Zeiderytė, Ib klasė, konkursui pasirinko grupės „Licej“ dainą „Nebetiki ji meile daugiau“. Dainos tekstą vertė ir iliustracijas kūrė Ib klasės mokiniai. Menininkams padėjo dailės mokytoja ekspertė Jolanta Baubkuvienė. Panaudodamas klasės draugų pieštas iliustracijas, dainos klipą pristatymui sukūrė Martynas Kasiliauskas. Dainininkes konkursui ruošė muzikos mokytoja ekspertė Laima Petkuvienė.
Konkurse dalyvavo 10 kolektyvų. Masiškumu ir meniškumu maloniai nustebino Tauragės „Versmės“ gimnazijos I-II klasių moksleivių pasirodymai. O kol komisija skaičiavo balus, konkurso dalyviams koncertavo „ Versmės“ gimnazijos mokinių roko grupė.
Vertinant pasirodymus buvo atsižvelgta į rusų kalbos taisyklingumą, dainos teksto vertimą į lietuvių kalbą, iliustracijų išraiškingumą ir kūrybiškumą, kūrinio atlikimo kokybę. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos komanda buvo apdovanota padėka už labai gerą pasirodymą ir konkurso idėjos išpildymą – puikų dainos atlikimą.

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos rusų kalbos mokytoja metodininkė Vida Rimkienė

Skip to content