Menu Close

Jubiliejinėje DofE programos ceremonijoje apdovanotos trys gimnazistės

Rugpjūčio 23 ir 24 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sode vyko „The Duke of Edinburgh’s International Award” (DofE) programos apdovanojimų ceremonija. Per dvi dienas 300 jaunų žmonių iš visos Lietuvos apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais ir tarptautiniais sertifikatais. Bronzos lygio ženkleliais apdovanotos ir 3 Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos gimnazistės Emilija Noreikaitė, Viktorija Balsytė ir Paulina Turauskytė. DofE apdovanojimus įteikė Švietimo, mokslo ir sporto viceministrai Ramūnas Skaudžius ir Agnė Kudarauskienė, Jungtinės Karalystės gynybos atašė Steve Gleisinger ir Britų pramonės ir prekybos rūmų steigėjas Lietuvoje, Karalienės Elžbietos II apdovanotas Britų imperijos ordinu, Chris Butler.
The Duke of Edinburgh’s International Award – DofE apdovanojimai – yra tarptautinė neformaliojo ugdymo(si) programa jaunimui. Programa pradėta 1956 metais Edinburgo hercogo princo Filipo (Prince Philip) Didžiojoje Britanijoje ir nuo tada prie jos prisijungė jau daugiau nei 130 šalių. Šiuo metu programoje dalyvauja 1,3 mln. jaunų žmonių.
DofE programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteiktų 14–24 metų jaunimui praktinių gyvenimiškų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. Dalyvavimas programoje priverčia išeiti iš komforto zonos ribų, paaugti kaip asmenybei, atpažinti savo talentus, įgyti karjeros planavimo įgūdžių ir už tai gauti tarptautinį įvertinimą. „Pradėjau dažniau dalyvauti savanoriškoje veikloje, išmokau ir nebebijau sau kelti iššūkių, įgijau daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi,“- teigia gimnazijos DofE dalyvė.
Lietuvoje programa įgyvendinama nuo 2006 m., tad šiemet ji švenčia 15 metų gimtadienį. Šiuo metu programoje dalyvauja 97 mokyklos ir daugiau nei 2000 dalyvių, jiems veiklose padeda apie 300 mokytojų. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija šią programą pradėjo įgyvendinti nuo 2018 metų. Programai sėkmingai vadovauja anglų kalbos mokytoja Giedrė Juškienė ir žygių vadovė – fizinio ugdymo mokytoja Regina Arlauskienė.
Nuo 2021 metų programą koordinuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Programą remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Programos draugai – Jungtinės Karalystės ambasada ir Vilniaus universiteto botanikos sodas.

DofE programos koordinatorė Sonata Petrauskienė

Skip to content