Menu Close

KOKS PAUKŠTIS – TOKIA GIESMĖ

Dvyliktasis Lietuvos mokinių vieno kūrinio konkursas LABAS

Baigiamasis susitikimas

2016-04-19

Šis pavasaris  vėl sukvietė jaunuosius Lietuvos kūrėjus į  vieno kūrinio konkursą „Labas“ Šilalėje.  Pirmą kartą konkursas surengtas, minint  įžymaus danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo 200-ąsias  metines, tuomet žaismingai pavadintas  „Coliuku“. Jau po metų konkursas įgavo pagreitį ir ėmė plėsti savo ribas:  greitai perkopė  gimnazijos, Šilalės miesto, rajono, regiono  ribas ir tapo visos Lietuvos jaunųjų poetų ir prozininkų susitikimo vieta. 2015-aisiais konkursas įveikė ir Lietuvos sienas –  jame dalyvavo  Vokietijos Štavenhageno miesto gimnazijos jaunieji kūrėjai.

Konkurso sumanytoja, idėjų įgyvendintoja – lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Aušrelė Baublienė. Nuo konkurso pradžios mokytoja didžiulį dėmesį skyrė konkurso darbų  vertinimui.  Subūrusi patikimą komandą, kurią sudaro gimnazistai ir gimnaziją baigę mokiniai – dabar jau studentai, mokytoja kasmet pasiekia, kad jaunųjų kūrėjų darbai būtų vertinami skaidriai, be išankstinės nuomonės, laikantis konkurso nuostatų. Smagu, kai kasmet mokytoja sulaukia vertintojų, studijuojančių Lietuvos ir užsienio universitetuose, kurie konsultuoja jaunuosius vertinimo komisijos narius, rašo laiškus ir atsiliepimus kūrėjams apie jų darbus. Gražia tradicija tapo LABAS emblemų kūrimas, kūrėjų laikraščio leidimas. Kai įdedama tiek darbo, ir rezultatai džiugina.

Konkurso sumanytoja ir kasmet naujai jį atrandanti  Aušra Baublienė po konkurso dalijasi savo mintimis:

                      „LAUKTI svajonės išsipildymo, džiugesio, kai pavyksta padaryti tai, kas atrodė labai sunku…

                      LAUKTI akimirkos, kai netikėtai atplasnoja žodis ant balto popieriaus lapo…

                      LAUKTI žmonių, kurie saugo tuos žodžius ir dovanoja kitiems… Jiems ir pasakėme LABAS jau dvyliktą kartą…

Konkurso LABAS – 2016 geografija (rajonai ir miestai):

Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Vilniaus raj., Biržai, Radviliškis, Raseiniai, Tauragė, Pagėgiai, Kėdainiai, Marijampolė, Joniškis, Kretinga, Palanga, Telšiai, Šilalė

Darbus konkursui pristatė kūrėjai iš 40 mokyklų bei gimnazijų. Vertinimo komisija skaitė  90  kūrinių: 5-8 klasių 20 prozos kūrinių, poezijos– 23; 9-12 klasių 14 prozos kūrinių, poezijos – 33.

Į finalinį susitikimą pakviesti 47 kūrėjai iš 34 mokyklų.

Labai džiaugėmės, kad Lietuvos mokyklų jaunieji kūrėjai atvyko į Žemaitiją, į Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnaziją, kuri šį rudenį švęs 95-ąjį gimtadienį. Svečius sveikino gimnazijos šokių kolektyvas (mokytoja Sonata Zaikauskienė) ir solistė Giedrė Norvaišaitė (mokytojas Arūnas Šerpytis).

 Konkurso organizatoriai nuoširdžiai dėkoja rėmėjams: Šilalės savivaldybei, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejui, Šilalės viešajai bibliotekai.

Dėkojame  Simono Gaudėšiaus gimnazijos direktoriui Stasiui Norbutui,  mokytojoms Renatai Aurylienei, Jolantai Baubkuvienei, Vitalijai Gedeikienei.“

Konkurso dalyvius sveikino Šilalės rajono savivaldybės mero patarėja Rima Norvilienė, kurios dėka konkurso nugalėtojai jau ne vienerius metus džiaugiasi prizais ir atminimo dovanėlėmis. 2016-ieji paskelbti bibliotekų metais. Šūkis, vienijantis visas šalies bibliotekas – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“. Į šventę atvykusi  Šilalės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Danutė Šimkienė, sveikindama konkurso nugalėtojus, padėkojo jauniesiems kūrėjams ir konkurso organizatoriams už dėmesį žodžiui, už gražias iniciatyvas.

                 Pasistiprinę gimnazijos valgykloje, jaunieji kūrėjai leidosi į kelionę po Šilalę: prasminius akcentus sudėliojo,  vietas ir Šilalės įžymybes Šilalės svečiams  taikliai ir šmaikščiai pristatė konkurso rengėja  Aušra Baublienė. Mokyklinis autobusiukas, apsukęs garbės žiedą aplink Šilalę, sustojo prie Šilalės viešosios bibliotekos, kurioje  svečiai skaitė savo kūrybą, susipažino su naujai įrengtomis  interaktyviomis erdvėmis. Kiek vėliau konkursas darbą tęsė Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje, kuriame tarp įspūdingų eksponatų kūrėjų žodis ir vėl  nuskambėjo  naujai.

Pasibaigus konkursui, gimnaziją pasiekė dalyvių atsiliepimai:

Džiaugiuosi Jūsų iniciatyva ir entuziazmu kasmet rengti tokią originalią šventę. Tegu nepristinga Jums idėjų, išmonės ir jėgų. Jau keletas metų kiekvieną pavasarį laukiu šios šventės kaip puikios galimybės kuriantiems vaikams išbandyti save. Jūsų sugalvotas konkursas – puiki galimybė pajusti kūrybos džiaugsmą kartu su įvertinimu.

Labai gaila, kad ir šiemet nepavyks atvykti į tolimąją Šilalę, bet neprarandu vilties Jus aplankyti. Šis laikas – visokių patikrų, bandomųjų testų ir kitų darbų, kurių ir taip lituanistams netrunka, metas.

Linkiu Jums ir visai komandai gražios šventės.

Jūratė Laisvūnė Šatienė, Biržų „Aušros“ pagrindinė mokykla.

 

Linkime gražios šventės – manau, kol mokiniai kuria, tol mokytojai gali tikėti šviesia Lietuvos ateitimi. Sveikatos ir virtualius linkėjimus siunčia Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytoja Sandra ir jaunoji poetė Enrika.

Balandžio 19 d. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje vyko mokinių kūrybinių darbų konkurso LABAS baigiamasis renginys. Karolina Gedrimaitė, 6b kl. mokinė, tapo Lietuvos mokinių vieno kūrinio konkurso LABAS poezijos sekcijos I vietos laimėtoja! Labai puiki šio konkurso idėja: jaunieji kūrėjai galėjo atsiųsti tik vieną darbą, o jų kūrinius vertino patys Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai. Darbai buvo užkoduoti, todėl vertintojai nežinojo nei konkurso dalyvio vardo, nei pavardės, nei iš kokio Lietuvos miesto ar miestelio darbas atkeliavęs. Į poezijos sekciją buvo atsiųsta daugiau nei 90 kūrinių, 30 darbų pateko į tolesnį etapą. O Karolinos eilėraštis „Smalsuolis svajotojas“ buvo pripažintas geriausiu 5-8 kl. mokinių grupėje.

Neringa Viršilienė, lietuvių kalbos mokytoja (Raseinių „Šaltinio“ pagrindinė mokykla)

Laba diena,

nors ir besisukdama beprotiškam darbų sūkury, suprantu, kad negaliu neparašyti Jums laiško. Nuoširdžiai dėkoju Jums už gražios idėjos puoselėjimą, už nuoširdumą, svetingumą ir už tai, kad tikite kūrybos galia ir ugnele. Labai džiaugiuosi pabuvojusi Jūsų mokykloje, kur jauku ir šilta. Manau, progų susitikimams dar bus.

Apgailestauju, kad negalėjome dalyvauti visoje programoje.

Nuoširdžiausi linkėjimai šauniai pavaduotojai Zojai Masteikienei ir Jūsų jauniesiems pagalbininkams

Rita Katauskienė (Tauragės Gaurės pagrindinė mokykla)

Balandžio 19 dieną, antradienį, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje vyko jau dvyliktus metus gyvuojantis respublikinis vieno kūrinio konkursas ,,Labas”, tiksliau baigiamasis konkurso renginys, į kurį pakviesti šauniausieji jaunieji poetai ir prozininkai. Renginio organizatoriai buvo parengę menišką ir įdomią programą. Net buvome pakviesti pasivaikščioti po miestą, mums parodytos Šilalės miesto žymiausios vietos. Viešojoje bibliotekoje jaunieji kūrėjai skaitė savo prozą ir poeziją. Paskui laiką leidome interaktyviame kambaryje, stebėjomės iš knygų pastatytu namu. Dar keliavome į kraštotyros muziejų, kur vyko žemaitiški skaitiniai. Ateinančiais metais renginio organizatoriai kviečia vėl dalyvauti jaunuosius kūrėjus konkurse ,,Labas“, tikimasi sulaukti kuo linksmesnių ir nuotaikingesnių kūrinių. Visi trys ketiname kurti ir dalyvauti vėl. Juk gera dalytis sava kūryba ir paklausyti kitų kūrėjų minčių.

Ieva Okaitė, Tauragės „Versmės“ gimnazija, I d klasė

 

 

Prizai išdalinti, pagerbti šauniausiai komisijos įvertinti poetai ir prozininkai, pasidalinta mokytojų mintimis  apie jaunojo kūrėjo ugdymą.

 Atsisveikiname, kad kitąmet LABAS nuskambėtų ir vėl  naujai.

                                                                                              Zoja Masteikienė

Skip to content