Menu Close

Konferencija Stasio Girėno muziejuje Vytogaloje

2024 metų gegužės 10dieną mūsų gimnazijos mokiniai buvo pakviesti dalyvauti konferencijoje, skirtoje Stasio Girėno gimtinės atgimimo 55 – ųjų metinių paminėjimui. Kai atvykome, buvome nustebinti muziejaus pokyčių. Itin sudomino atnaujinta ekspozicija, naujame pastate saugoma
„ Lituanicos “ kopija. Galėjome patys išbandyti lėktuvo pilotavimą į muziejų atvežtu skrydžio valdymo simuliaciniu aparatu.
Konferencijos metu klausėmės negirdėtų faktų apie spalvingą Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gyvenimą JAV, jų nueitą sunkų kelią ruošiantis skrydžiui per Atlantą į Lietuvą.
Konferencijoje dalyvavę lakūnai ragino mus domėtis aviacija, baigus mokyklą rinktis lakūno profesiją. Įdomiai apie aviacinės technikos konstravimą ir modeliavimą kalbėjo Šilutės aviacinės technikos klubo „Skrydis “ vadovas Kęstutis Paldauskas.
Neišdildomą įspūdį paliko radijo bangomis valdomų aviamodelių sporto pasaulio čempiono Donato Paužuolio demonstruotas skrydis, pranokstantis bet kokias realybės ribas. Po skrydžio galėjome susipažinti su lėktuvu, jo techninėmis galimybėmis ir užduoti klausimus lakūnui. Kaip sakė pats Donatas, tokių perkrovų, kokias skrydžio metu patiria šis lėktuvas, negalėtų atlaikyti jokio žmogaus organizmas.
Esame dėkingi Stasio Girėno muziejaus vadovams už suteiktą galimybę įgyti žinių apie nuostabų aviacijos pasaulį, susipažinti su Lietuvos aviacijos istorija.

Istorijos mokytojas Bijūnas Paulius

Skip to content