Menu Close

Personalinė paroda „Viskas Yra Menas“

Lygiai prieš metus įvykusi paroda išties nenustoja klestėjusi. Naujos pažintys, pirmasis autorinis leidinys, vis naujų bruožų įgyjantis pristatymas… Visa tai yra šių metų pasiekimas. Drąsiai skamba? Bet visa tai tik pradžia. Tikiu, kad metams bėgant, ,,Viskas Yra Menas“ atsiskleis dar naujai. Ši paroda, o ypač jos atidarymas, yra visų kūrybinių dalykų, kuriuos sugebu padaryti, sintezė.
Parodą pirmą kartą pristačiau Šilalės viešojoje bibliotekoje. Po to keliavau vasario mėnesį į Tauragės Augusto Vymerio biblioteką, o vėliau laukė pristatymas Bijotų Baublių muziejuje.
Norisi, kad ši paroda išaugtų į metų ritualą, metų kūrybos pristatymą. O ją pristatysiu vis kitose Lietuvos vietose, o po ilgesnio laiko, prikaupęs naujų eksponatų, naujų meno kūrinių, sugrįšiu ten, kur pradėjau.
Šios parodos ir naujų pažinčių dėka išleidau savilaidos žurnalą zinas ,,Kiek Kainuoja Drąsa?“. Tai leidinys apie menininkus, apie menišką drąsą, apie gebėjimą neslėpti savęs, apie naujai ištartą žodį tiems, kurie abejingi kitokiam menui. Norint iš tiesų suprasti, apie ką yra zinas, reikia būti girdėjusiam apie menininkus, kurie yra pristatyti leidinyje. Juk jame nėra jokių pastraipų ir straipsnių! Tad užvertus leidinį, paskutinis jo puslapis pasilieka su daugtaškiu. Kitas, vis dar kūrimo procese esantis zinas – „Kas Bus Toliau?“. Jame išspausdinti dalis mano tekstų ir eilėraščių ,,Poezijos pavasario 2024“ festivalio proga.
Šių darbų ir visos parodos tikslas yra ĮRODYTI, jog viskas yra menas. Menas nėra vien teptukai ir dažai – menas gali būti ir visas žmogaus gyvenimas. Ji yra skirta tiems, kurie galvoja, jog jų menas nėra vertas dėmesio. Noriu juos padrąsinti atskleisti save. Antanas Škėma yra pasakęs ,,Tavo vardas reikalingas tave prisiminti“.

Gimnazistas Tautvydas D. Jonaitis

Skip to content