Menu Close

Maironio poezijos pamoka „Paveikslų galerijoje“

2024-02-05 d. lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Jolanta Šmitienė vedė pamoką „Patriotinių idėjų raiška Maironio poezijoje ir jų aktualumas šiandien“ gimnazijos trečiokams. Pamokoje gimnazistams buvo pasiūlytas „Paveikslų galerijos“ metodas, kurio svarbiausias bruožas – kiekvienam mokiniui suteikiama galimybė tapti galerijos rengėju, dalyviu, paveikslų komentuotoju. „Ekspertų“ darbo grupėse trečiokai nagrinėjo po vieną Maironio eilėraštį, ieškojo patriotinių motyvų, vėliau detaliai aptarė, užrašė į lapą, kuris nuo tos minutės, prisegtas prie sienos, ir tapo „paveikslu“. Iš „ekspertų“ grupės mokiniai sugrįžo į „namų“ grupes, kurios po kabinetą keliavo nuo vieno „paveikslo“ prie kito. Kabinete – galerijoje galėjai išgirsti net keturis komentatorius vienu metu, kurių įdėmiai klausėsi „parodos lankytojai“. Svarbus pamokos momentas – pateikti savo nuomonę apie Maironio eilėraščių aktualumą šiandien.
Gimnazijos 311 kabinete įsikūrusi paveikslų galerija tądien buvo verta aukščiausių įvertinimų: net keturi „paveikslai“ sulaukė savo pristatymų, dalintasi mokinių įžvalgomis apie tai, kas visais laikais svarbiausia.
Ačiū mokytojai Jolantai, pagal UTA reikalavimus sukūrusiai įdomią pamoką ir pasidalinusiai savo darbu su kolegomis. Ačiū geros nuotaikos ir darbštumo nestokojusiems trečiokams, aptarusiems ir įvertinusiems poeto klasiko kūrybą, atradusiems joje sau ir visai Lietuvai svarbiausių momentų.

Zoja Masteikienė

Skip to content