Menu Close

Netradicinė rusų kalbos pamoka

Gegužės 16 d. II b klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su rusų arbatos gėrimo tradicijomis- vyko integruota rusų kalbos ir technologijų pamoka,, Arbatos gėrimo tradicijos Rusijoje“. Pamoką vedė rusų kalbos mokytoja Vida Rimkienė ir rusų kalbos ir technologijų mokytoja R. Mišeikytė. Mokytojoms padėjo IIb klasės mokiniai Arnas Šadbaras ir Nojus Brazauskas, jie pristatė savo pasirinktą projektinį darbą,, Arbatos gėrimo tradicijos Rusijoje“.
Pamokos uždavinys buvo praktiškai susipažinti su arbatos gėrimo tradicijomis Rusijoje. Mokiniai pamokos pradžioje skaitė rusiškas patarles apie arbatą, kurios atskleidė, jog rusams arbata ir jos gėrimo ritualas yra labai svarbūs. Mokytoja R. Mišeikytė su mokinėmis padengė stalą, kurio centre puikavosi virdulys( samovaras). Danijielė ir Eglė papasakojo, kaip turi būti dengiamas stalas arbatos gėrimui ir kuo ypatinga rusų arbatos gėrimo tradicija. Visiems mokiniams ir pamoką stebėjusioms pavaduotojoms ir mokytojoms mergaitės pasiūlė paragauti tikros rusiškos arbatos su cukrumi arba su uogiene, pavaišino riestainėliais ir meduoliais.
Kol visi gėrė arbatą, Arnas ir Nojus papasakojo, kaip Rusijoje atsirado arbata ir kokios nesėkmingos ir juokingos kartais buvo pirmosios ,,prezentacijos“, kur ir kada pradėti gaminti virduliai, kaip atrodė ir kaip buvo užkuriami angliniai virduliai, nes pakurti samovarui reikėjo specialaus prietaiso, tačiau jo neturintys naudojo paprastą aulinį batą. Jie pademonstravo, kaip rusai gerdavo arbatą ir iš lėkštelių.
Pamokos pabaigoje mokiniai apibendrino, ką sužinojo šios netradicinės pamokos metu, prisiminė rusiškus šios temos žodžius, paklausė dainos ,, Prie virdulio aš ir mano Maša“.
Mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie arbatos gėrimą Rusijoje, daugelis pirmą kartą gėrė nesaldintą arbatą prikąsdami uogiene ir gabaliniu cukrumi.

Vida Rimkienė , Rima Mišeikytė

Skip to content