Menu Close

PAŽINTI, PAMATYTI, PAPASAKOTI

 

KALNAI ANT KALNŲ…

 

Bandykime čia ramūs gyventi ir numirti

Ir prisikelt bandykim po vasaros žalsvos,

Nujausdami, kad niekad nereikės mums išsiskirti,

Vieni kitiems dėkokim, nes esam – LIETUVOS. (Sigitas Geda)

 

Piliakalniai – mūsų krašto istorijos liudininkai, neatskiriama Lietuvos kraštovaizdžio dalis. Kadangi 2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos moksleiviai nutarė susipažinti su unikaliais gamtos ir žmogaus kūriniais. Balandžio 4 dieną grupė gimnazistų  aplankė 8 Šilalės rajono piliakalnius.

Keliauti visada smagu, dar smagiau keliauti su smagiais, smalsiais, ištvermingais žmonėmis. Tą dieną atlikome ir pėsčiųjų žygį per miglotus laukus  į Vedrių piliakalnį (ačiū antrokei Jūratei), ir kopėme į stačius Pagrybės, Kalvalių, Prienų, Bilionių, Kepaluškalnio šlaitus, pavasarinėmis pievomis traukėme prie Gedminiškės, Rubaičių piliakalnių. Dar pasidairėme po mūsų gražiąją Žemaitiją iš Aukštagirės bokšto, apžiūrėjome etnografinę sodybą, pavaikščiojome po Kaltinėnų Dvasingumo parką.

Lietuvos istorijos ir Tėvynės meilės pamoka prabėgo greitai. Ji buvo labai įdomi, todėl  nutarta, kad ją reikėtų pakartoti – juk  Šilalės rajone yra 33 piliakalniai.

 

Kalnai ant kalnų, o ant tų kalnų
Kalnai ir maži kalneliai.
Tenai Lietuva per amžius buvo,
Kaip sako mūsų senoliai.

 

                                                  Kelionės vadovė  Aušra Baublienė

„Kelionė lankant aštuonis Šilalės piliakalnius  man buvo įsimintina. Aplankiau ir išvydau daug nematytų savo krašto vietų, pagilinau istorijos žinias. Kelionės metu teko nemažai pabūti gamtoje, ir tai itin džiugina. Išvyka buvo  naudinga ir teikianti ne tik daug patirties, bet ir džiaugsmo.“ 

Kelionės dalyvė Laura Dabulskytė, IId klasės gimnazistė

 

DSC_0215 DSC_0172 DSC_0171 DSC_0149 DSC_0154 DSC_0211 DSC_0239 DSC_0244 DSC_0259 DSC_0257 DSC_0145 DSC_0177 DSC_0144 DSC_0148 DSC_0207 DSC_0203

Skip to content