Menu Close

Pilietiškumo pamoka kitaip…

Balandžio 11 dieną mokykloje lankėsi buvęs gimnazistas Rokas Jašinskas. Vaikinas, baigęs istorijos mokslų studijas Vilniaus universitete, karjerą pradėjo Mobilizacijos ir pasipriešinimo departamento skyriuje prie Krašto apsaugos ministerijos. Gimnazistai turėjo progos dalyvauti netradicinėje Roko vedamoje pilietiškumo pamokoje. Svečias, pateikdamas gausios informacijos apie pilietinio ugdymo situaciją Lietuvoje ir jos kaimynystėje, jaunesniuosius klausytojus skatino kūrybiškai pažinti savo krašto istoriją, puoselėti tautinę savimonę, pilietiškumo, patriotizmo, laisvės ir nepriklausomybės vertybes. Buvo prisimintos pilietinės gynybos istorijos (Sausio 13-oji, Krymas, Ukraina, Sirija… ). Sumaniai, žaismingai pateiktos vaizdinės medžiagos, įtaigios svečio kalbos dėka kiekvienas galėjome teisingai suvokti pilietinio ugdymo (si) prasmės ir poreikio aktualumą: pilietinė gynyba yra paremta psichologinėmis, visuomeninėmis, ekonominėmis ir kt. priemonėmis. Gyvybingai pradėjęs pamoką, buvęs gimnazistas nesulėtino tempo iki pat užsiėmimų pabaigos: klausimų, atsakymų ir dovanėlių maratonas įtraukė vis daugiau mokinių. Prisijungę programėlę „Kahoot.it“, gimnazistai tiesiogiai dalyvavo mini pilietinio sąmoningumo konkurse. Teisingiausiai ir operatyviausiai į klausimus atsakyti pasisekė merginoms, kurias Rokas pradžiugino prizais. Svečias visus paragino dalyvauti sau patinkančioje veikloje, būti aktyviais piliečiais, nes „pilietiškas žmogus = stipri visuomenė = saugi valstybė“.
Dėkojame Rokui Jašinskui už įsimintiną pilietiškumo pamoką, už Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos gimnazijai perduotą nuotraukų parodą „MISIJA SIBIRAS‘ 17“. Už organizacinius rūpesčius ačiū gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Zojai Masteikienei, istorijos mokytojams Bijūnui Pauliui ir Tomui Vaitkūnui.
Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad buvę gimnazistai sugrįžta ne tik aplankyti gimnazijos, bet ir išradingai, su naujomis idėjomis prisideda prie ugdymo proceso.

Gimnazijos bibliotekos vedėja Nijolė Stasytienė

Skip to content