Menu Close

Prasmingai paminėta Konstitucijos diena

2022 metais minime dvi išskirtines istorines datas: 1922 m. rugpjūčio 1 d. priimtos pirmosios Lietuvos Respublikos Konstitucijos 100-metį ir 1992 m. spalio 25 d. priimtos LR Konstitucijos 30-metį. Pirmoji demokratinė Konstitucija atspindėjo atgimusios lietuvių tautos norą būti nepriklausoma ir pamatines žmogaus teises gerbiančia valstybe. Remiantis šiomis idėjomis, buvo priimta ir šiuo metu galiojanti Konstitucija.
Šia proga rugsėjo 5 d. – spalio 10 d. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centras organizavo respublikinį mokinių konkursą „Konstituciniu keliu“, kuriame dalyvavo ir Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija. Konkurso tikslas – padėti mokiniams pažinti svarbiausią valstybės įstatymą – Konstituciją. Pirmoji šio konkurso užduotis buvo išspręsti Valstybės pažinimo centro pateiktą užduotį, o antrojo etapo metu reikėjo atlikti praktinį-kūrybinį darbą ir sukurti savo interaktyvų testą.
Komisija vertino pagal šiuos tris kriterijus: turinį, kūrybiškumą ir pateikimo formos interaktyvumą. Komisijai susumavus visus taškus paaiškėjo, kad I-ąją vietą užėmė Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos II c klasės mokiniai. Gimnazistų praktinis-kūrybinis darbas buvo įvertintas ir kaip interaktyviausias, ir kaip turintis geriausią turinį.
Spalio 25 d. minint Konstitucijos dieną, gimnazijoje apsilankė LRPK Valstybės pažinimo centro atstovai, kurie nugalėtojus pakvietė pirmuosius Lietuvoje sužaisti interaktyvų žaidimą lentoje „Konstituciniu keliu“ bei apdovanojo Valstybės pažinimo centro prizais ir diplomais.
Taip pat spalio 25 d. gimnazijoje buvo renkami geriausi Konstitucijos žinovai. Jais tapo: Emilija Gedvilaitė (I a), Rimvydas Lidžius (I b), Ieva Valančiūtė (I c), Justas Gečas (I d), Rokas Tverijonas (II b), Dilanas Brazauskas (II d).

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos istorijos mokytojas Mindaugas Armonas

Skip to content