Menu Close

Šilalės gimnazistai kvietė nelikti abejingiems minint Pasaulinę savižudybių  prevencijos dieną

 

 

Kasmet rugsėjo 10 –ąją  minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos psichologė Jurgita Gedeikienė kvietė gimnazistus nelikti abejingiems ir prisijungti prie akcijos „Prisijunk. Bendrauk. Rūpinkis“.

Savižudybė yra viena rimčiausių visuomenės sveikatos problemų. Nors Lietuvoje savižudybių skaičius mažėja, tačiau pagal nusižudžiusių asmenų skaičių 100 000 gyventojų vis dar lenkiame  daugumą Europos Sąjungos valstybių. Savižudybių aukos dažnai kamuojamos psichikos sutrikimų, priklausomybių, fizinių arba somatinių sunkumų, kultūrinių ir dvasinių konfliktų.

Dar daugiau žmonių yra vienaip ar kitaip paliesti šios temos – dėl artimo asmens savižudybės ar bandymo nusižudyti kenčia ir artimieji. Tačiau reikia nepamiršti, kad,  nepaisant visų patiriamų sunkumų, savižudybių galima išvengti, tereikia kreiptis pagalbos. Tiek Lietuvoje, tiek ir Šilalės mieste, tiek rajone ši problema itin aktuali, todėl Šilalės gimnazistai rugsėjo 8-ą dieną vykdė akciją. Akcijos organizatorės Sonata Zaikauskienė ir Jurgita Gedeikienė lydėjo moksleivius į Šilalės miestą, kur pastarieji gyventojams dalino informacinius lankstinukus apie savižudybės prevenciją. Taip pat nuo rugsėjo 8 d. gimnazijoje per dorinio ugdymo pamokas moksleiviai buvo skatinami suvokti šią problemą, ieškant veiksmingų būdų, kaip jos išvengti.

 

                                               Jurgita Gedeikienė, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos psichologė

Skip to content