Menu Close

Šilalės krašto jaunimas pilietiškumą bei atsparumą melagienoms stiprino NATO orientacinėse žaidynėse

Praėjusį penktadienį Šilalės rajono gimnazijų vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo NATO orientacinėse žaidynėse. Inovatyvus ir įtraukiantis renginys Šilalės mieste surengtas pirmą kartą. Jis buvo skirtas Lietuvos narystės NATO 20-osioms metinėms bei NATO organizacijos 75-mečiui paminėti. Gimnazistai turėjo ne tik unikalią galimybę susitikti su NATO kariais, bet ir daugiau sužinoti apie dezinformaciją, pasitikrinti savo žinias apie Europos vienybę, saugumą ir NATO. Žaidynes organizavo Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su Pilietinio atsparumo iniciatyva.
Inovatyvios žinių žaidynės prasidėjo Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos aktų salėje. Dalyvius pasveikino šios gimnazijos direktorius Stasys Norbutas ir Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Sauga Vaičikauskienė. Tuomet iš keturių gimnazijų atvykę jaunuoliai klausėsi paskaitos apie dezinformaciją, gebėjimą atskirti tikrus faktus nuo melagienų, kibernetinį ir informacinį saugumą bei geolokaciją.
Su nekantrumu visi laukė inovatyvių orientacinių žaidynių po Šilalę. Įgyvendinant šį edukacinį žaidimą, buvo panaudotos įvairios NATO koduotės, geolokacijos užduotys, dezinformacijos tikrinimo metodai bei kt.
Užduotis renginio dalyviai atliko centrinėje miesto dalyje, kurioje išsidėstę Lietuvos ir Šilalės istorijai svarbūs objektai. Galutiniame taške, prie Simono Gaudėšiaus skulptūros, gimnazistai vykdė iš Ruklos atvykusių NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės sugalvotus loginius ir fizinio aktyvumo pratimus.
„Džiaugiamės aktyviu Šilalės krašto jaunimo įsitraukimu į inovatyvias varžybas. Manome, kad dalyviai turėjo puikią progą plačiau sužinoti apie NATO ir šios organizacijos dislokuotų karių reikšmę Lietuvai, pasidomėti ypač XXI a. aktualia kibernetinio bei informacinio saugumo tema, aplankyti Šilalės istorines vietas“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, Pilietinio atsparumo iniciatyvos atstovas Linas Skirius.
Žaidynes laimėjo Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos komanda, antrąją ir trečiąją vietas užėmė Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos komandos. Tačiau prizais apdovanotos ir kitos komandos iš Kvėdarnos ir Pajūrio gimnazijų. Po apdovanojimų ceremonijos dalyviai galėjo pabendrauti su NATO kariais iš Nyderlandų ir Čekijos.
Organizatoriai dėkoja šiltai priėmusiai Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijai, visiems dalyviams ir jų mokytojams.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, Ingridos Vitkutės nuotr.

Skip to content