Menu Close

Šilalės miesto patriarcho vardinės gimnazijoje

Jau antrus metus gimnazijos muziejininkai, vadovaujami Aušros Baublienės, rengia Šilalės patriarcho, mūsų gimnazijos įkūrėjo Simono Gaudėšiaus vardo dienos šventę. Kaip ir dera, pirmokai gimnazistai ir jų auklėtojos Giedrė Juškienė, Vida Rimkienė, Dalia Kubaitienė, Vida Kačinienė į vardadienį atėjo su gėlėmis. Šventėje skambėjo mūsų pirmokų skaitomi tekstai apie Simoną Gaudėšių, kuriuose užfiksuoti įsimintini įvykiai, susiję su patriarcho asmenybe, gyvenimo įvykiais.
Gimnazijos bendruomenė supažindinta su svarbiu faktu: tik prieš keletą dienų patikslinta Simono Gaudėšiaus gimimo data. Manoma, kad 2017-ieji metai – jubiliejiniai mūsų gimnazijai. Gimnazijos įkūrėjas Simonas Gaudėšius gimė prieš 150 metų, 1867 metų balandžio 20 dieną.
IŠ PRISIMINIMŲ…
SIMONO GAUDĖŠIAUS veikla labai įvairi: buvo ir Šilalės valsčiaus savivaldybės narys, ir ugniagesių vadovas, ir smulkaus kredito banko valdybos narys.
SIMONO GAUDĖŠIAUS vaistinėje dažnai lankydavosi Šilalės šviesuomenė. Tarp jų ir Stasys Biržiškis, mūsų mokytojas.
SIMONAS GAUDĖŠIUS visiems buvo geras. Kiek galėdamas padėdavo našlaičiams ar patekusiems į vargą žmonėms. Jis prisidėjo ir įsteigiant Šilalės vidurinę mokyklą.
SIMONAS GAUDĖŠIUS buvo visų gerbiamas žmogus. Ne veltui jį vadindavo Šilalės patriarchu. Tas vardas jam labai tiko.

Zoja Masteikienė

Skip to content