Menu Close

Spragtuko istorija atgimė gimnazijos šimtmečio eglutės įžiebime

Gruodžio 9 diena. Temsta. Nors pamokos baigėsi prieš dvi valandas, mokykloje tvieskia šviesos, verda darbas. Gimnazija ruošiasi į eglutės įžiebimo puotą priimti daugybę svečių – mokytojų, tėvelių, mokinių, miesto gyventojų. Garsas apie šimtmečio eglutę pasiekė daugelį, tad bendruomenės susitikimas turėtų būti jaudinantis. Šokėjai, apšvietėjai, įgarsintojai, scenografai, fotografai, filmuotojai, jaunieji žurnalistai atsakingai peržiūri savo veiklas, repetuoja ir kartoja, visus apėmęs šventinio pasiruošimo jaudulys. Gimnazijos kiemelyje stovinti eglutė laukia savo žvaigždžių valandos. Paslaptingai atsiradusi puošni arka, išdabinta gimnazistų rankų darbo šedevrais, kviečia nusifotografuoti. Lauke spaudžia geras šaltukas, tad visus susirinkusius šildo sveikos gyvensenos puoselėtojų paruošta arbata, kvepianti cinamonu ir vasara.
Šventę pradėjo gimnazijos pirmokų svita: karališkais rūbais pasipuošę Donata ir Kristupas pristatė savo dvariškius ir visiems susirinkusiems pažadėjo…. stebuklą. Tuomet ir prasidėjo….
Prie įsižiebusios eglutės suskambėjus muzikai, gimnazijos languose iš tamsos išniro „Spragtuko“ personažai, nušviesti įvairiaspalvių šviesų. 26 minutes keitėsi scenos, šokėjų kompozicijos ir languose, ir prie eglutės lauke. Įspūdingai savo vaidmenį atliko mažiausieji šokėjai, prikaustę visų dėmesį ne tik gražiais kostiumais, bet ir įtaigiu šokiu. Solinę partiją, įkvėpti publikos palaikymo, šoko Smiltė ir Titas.
Vaizdai languose keitėsi, muzika nešė visus į tolimą vaikystės šalį, kai viskas įmanoma ir stebuklas visai šalia, tik reikia jo labai norėti.
Spektaklio idėjos sumanytoja Aušra Danisevičienė jau seniai stebina savo kūrybiškumu. „Coliukė“, „Pušų viršūnėse“, „Knygnešių šventa gadynė“, „Piliakalnių laumės“ – spektakliai, prikaustę ne tik gimnazijos, bet ir kitų miestų žiūrovų, užsienio svečių dėmesį, pelnę pripažinimą Lietuvoje. Šis šimtmečio eglutės įprasminimas buvo ypatingas, nes, siekiant garso, šviesos ir judesio dermės, atsiskleidė bendruomenės sutelktumas, bendradarbiavimas. Šimtmečio eglutės šventė įvyko, nes visi dalyvavome jos kūrime.
Gimnazijos pirmokai, pakalbinę šventės svečius ir šeimininkus, teikė pačių pagamintas Meilės, Laimės, Sveikatos ir Santarvės dovanėles. Žvarbus žiemos vakaras daugeliui žiūrovų tapo šiltas ir jaukus, mielas ir nepamirštamas. Nuostabią nuotaiką kūrė gausiai susirinkę šokėjų tėveliai, draugai, tapę pačiais nuoširdžiausiais ir geranoriškiausiais žiūrovais.
Dėkojame spektaklio kūrėjai Aušrai, pakvietusiai mus visus švęsti nuostabiausią metų šventę. Ypatingos padėkos verti mokytojai ir darbuotojai, savo neįkainojamomis idėjomis ir darbu prisidėję prie šventės pristatymo bendruomenei: Vitalija Gedeikienė, Jolanta Baubkuvienė, Vaidas Bukauskis, Almantas Aušra, Arūnas Šerpytis, Algirdas Jasinevičius, Germantė Tamošaitienė. Dėkojame visoms klasių bendruomenėms, sutikusioms kurti stebuklą drauge. Nuoširdžiai dėkojame sveikos gyvensenos grupei, sušildžiusiai žvarbų ketvirtadienio vakarą, pasidalinusiai su visais ne tik arbata, bet ir pakilia nuotaika. Esame dėkingi visiems mokytojams, patiems ištikimiausiems šventės dalyviams, gimnazijos darbuotojams, padėjusiems kūrybiškai spręsti iškilusias problemas.
Šventė ateina ten, kur jos laukia visi. Toks stebuklas ir įvyko mūsų gimnazijoje, kuri šiemet švenčia šimtąsias savo Kalėdas.

Zoja Masteikienė

Skip to content