Menu Close

„Sumanaus moksleivio akademija“

2024 m. sausio 30 d. VDU_ŽŪA_“Sumanaus moksleivio akademija“ įvyko antrasis susitikimas, jame dalyvavo I ir II lygio suburtos komandos.
Maloniai mūsų laukė antrajame „Sumanaus moksleivio akademija“ Inžinerijos II lygio, Gamtos mokslų I lygio ir Inžinerijos, Gamtos mokslų ir Ekologijos klasės II lygio susitikime. Užsiėmimai vyko netik auditorijose, bet ir bandymų stotyje.
Moksleiviams organizuotos paskaitos ir praktiniai užsiėmimai: „Iš kur atsiranda genetiškai skirtingi medžiai?“, „Augalinės ląstelės nuotykiai“, „Tarp meno ir gamtos – kaip gimsta žaliosios erdvės“, „Statybinių medžiagų stiprumo bandymai“, „Vidaus degimo variklių konstrukcija, veikimas“, „Medžiagų mechaninių charakteristikų tyrimai“, „Kiek decibelų yra per daug ?“, „Šiluminė fizika pastatų statyboje“, „Žalioji energetika“, „Medžiagų protas, kur jis ?“, „Augalai – biofabrikas“.
Šių užsiėmimų metu gimnazistų ugdomoms kompetencijoms tenka iškirtinis vaidmuo – jų išsiugdymas būtinas kiekvieno asmens tobulėjimui, socialinei įtraukčiai, darniai gyvensenai, aktyviam pilietiškumui, pasirengimui asmeniniu indėliu prisidėti prie Lietuvos, Europos ir pasaulio pažangos, darnaus vystymosi. Ugdomos šios kompetencijos: komunikavimo, kultūrinė, kūrybiškumo, pažinimo, pilietiškumo, skaitmeninė ir socialinė, emocinė ir sveikos gyvensenos.
Moksleivių atsiliepimai: „susipažinome su vienais iš pirmųjų mechaninės ir automatinės pavarų dėžės automobiliais, įvairiais varikliais bei kaip jie skirtingai veikia“; „pristatė kuro rūšis bei naujovę – kurą gaminamą iš biomasės“; „paskaitos tikrai buvo įdomios. Kadangi mūsų grupė yra inžinerinė, tai klausėmės ir aptarinėjom apie energetiką, statybų medžiagas bei jų savybes, įvairių medžiagų “protą” ir decibelų kiekius bei apsisaugojimą nuo didelių garsų. Kiekvienoje paskaitoje sužinojome kažką naujo ir papildėme savo žinių bagažą. Su dėstytojais aptarinėjom įvairius klausimus bei problemas kurios padėjo mums dar geriau suprasti tą temą. Nei vienas iš mūsų nesigailime, kad pasirinkome šį projektą bei ruošiamės ateičiai“; „kelionė į VDU Žemės ūkio akademijos tyrimų stotį buvo įdomi ir tikrai naudinga. Turėjau galimybę patikrinti savo augalų ir jų sėklų atpažinimo bei klasifikavimo žinias. Vėliau įdomu buvo pamatyti genų fondą ir įvairius prietaisus bei metodikas, skirtas tirti įvairias augalų ir jų dalių savybes“; „sausio 30 diena Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos III-okėms buvo kupina naujų patyrimų bei žinių. Merginos iš arti pamatė mokslininkės Rūtos Kembrytės- Ilčiukienės darbo subtilumus, atliko įvairius bandymus ir tyrė DNR iš eglių spyglių. Tirpiklių matavimas, darbas su elektroninėmis pipetėmis, mėginių kokybės matavimas- tik keletas iš veiksmų, kuriuos teko atlikti mokinėms. Praktika laboratorijoje įkvėpė apsvarstyti studijų galimybes ir pamąstyti apie potencialią specialybės kryptį“.

Fizikos ir chemijos mokytojos: Alma Balčienė, Dalia Gailienė

Skip to content