Menu Close

TRADICINĖ TURIZMO DIENA

Turizmo diena – tradiciškai kiekvienais metais Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje organizuojamas renginys, skirtas paminėti Pasaulinei Turizmo dienai. Tokių renginių metu stiprinama gimnazijos bendruomenė, ugdomos sveikos gyvensenos nuostatos.
Turizmo dieną geriausia švęsti keliaujant. Nebūtina išsiruošti kažkur toli, tad ankstų rugsėjo aštuntosios rytą mokyklos gimnazistai su savo auklėtojais ir visais mokytojais išsiruošė į bendruomenių parką, kur visų laukė ugniagesių gelbėtojų paruošta programa. Edukacinę programą parengė ir gimnazistus mokė Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilalės skyriaus viršininkas Vaidas Kėbla ir jo komandos atstovai. Buvome mokomi, kaip teisingai ištraukti iš vandens skęstantįjį, jį atgaivinti. Į rudeniškai gaivų Šilalės tvenkinio vandenį nepabūgo bristi ir skęstantįjį imitavo (ačiū už drąsą!) mūsų socialinė pedagogė Raminta Rudzinkovienė. Šilalės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Loreta Petkuvienė pasidalino asmenine patirtimi ir papasakojo, kaip gaivinti nelaimės ištiktą žmogų. Paskui gaisrininkai parodė, kaip tinkamai užgesinti laužą ir supažindino su dažniausiai nutinkančiais pavojais bei situacijomis. Pasisėmę naudingos informacijos žygiavome pušyno link, kur mūsų laukė kita šventės programa.
Atvirą kūno kultūros pamoką bendruomenei pušyne vedė kūno kultūros mokytojai metodininkai Regina Arlauskienė, Birutė Knyzelienė, Indrė Šetikienė ir Dangirdas Kėbla. Renginio vedėjai Ugnė Zarankaitė, Edita Ambrozaitė ir Tadas Gerdauskas pasveikino gimnazistus ir mokytojus, pristatė šventės programą. Energingais bei nuotaikingais prisistatymais visos klasės parodė savo kovingą nuotaiką ir ryžtą kautis už pergalę – specialų prizą. Prieš linksmąsias estafetes apšilome atlikdami trumpą mankštą, kurią vedė šokio studijos „Salto“ merginos Aistė Kulikauskaitė ir Viktorija Čeponaitė. Vėliau varžėmės įvairiose rungtyse: traukėme virvę, dalyvavome estafetėse. Didžiausio susidomėjimo sulaukė virvės traukimo rungtis, kurią šmaikščiai ir kartu dalykiškai komentavo ir vedė Dangirdas Kėbla. Po įnirtingų varžybų išaiškėjo, kad nenurungiamos buvo net dvi klasės: Id(auklėtoja Vida Kačinienė) ir IIe (auklėtoja Sauga Vaičikauskienė), kurios pasižymėjo ne tik sportine ištverme, jėga, bet ir pademonstravo draugystės ir susitelkimo pavyzdį visiems. Nedaug nuo šių klasių skyrėsi ir Ic klasės rezultatai. Smagu, kad jaunieji mūsų gimnazistai tokie stiprūs ir pasiryžę atkakliai siekti pergalių.
Pabaigoje visų laukė arbata ir gardūs sausainiai. Pasibaigus šiai puikiai sporto šventei, visi skirstėmės su mintimis, jog būtinai čia susirinksime ir kitais metais.

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos
Jaunojo žurnalisto būrelio narė Laura Dabulskytė,
III d klasės gimnazistė

Skip to content