Menu Close

Gimnazistai vykdė akciją, skirtą savižudybių prevencijai

Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjo 10-tą dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Šiai dienai paminėti Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai vykdė psichologės Eglės Kvietkauskaitės inicijuotas veiklas, kurių tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į savižudybių mastą Lietuvoje ir prisidėti prie šios skaudžios problemos sprendimo.
Valstybinio psichikos sveikatos centro duomenimis, Lietuva pirmauja Europoje pagal savižudybių skaičių (kasmet šalyje nusižudo beveik 1000 gyventojų). Mūsų rajone ši problema taip pat aktuali, todėl, siekiant sumažinti savižudybių skaičių, gimnazijos bendruomenei buvo teikiama informacija, kaip pastebėti galimą savižudybės riziką, tinkamai reaguoti ir suteikti pagalbą krizę išgyvenančiam žmogui.
Padedant dailės mokytojai Jolantai Baubkuvienei, gimnazijoje surengta mokinių piešinių paroda „Gyvenimas yra gražus“, skatinanti pažvelgti į gyvenimo prasmę, atrasti grožį ir harmoniją.
O šios dienos pagrindiniu akcentu tapo jau tradicinė akcija Šilalės mieste, kurios metu mokiniai, lydimi psichologės Eglės Kvietkauskaitės, skatino Šilalės miesto gyventojus nelikti abejingais ir ištiesti pagalbos ranką kenčiantiems asmenims. Gimnazistai miestiečiams dalino lankstinukus su informacija apie savižudybių prevenciją.
Psichologinės krizės yra natūralus reiškinys kiekvieno žmogaus gyvenime, tačiau tai negali būti priežastis, kuri nulemtų žmogaus pasitraukimą iš gyvenimo. Šios akcijos šūkis „Tau minutė – kitam gyvenimas“ ragina nelikti abejingiems, skirti laiko nuoširdžiam pokalbiui, atsakingai priimti ir gerbti žmogaus pasitikėjimą.

Psichologė Eglė Kvietkauskaitė

 

Skip to content