Menu Close

Vizitas Katalonijoje

Gimnazijos mokinės Gabrielė Gerdauskaitė, Liepa Mikalauskaitė, Viltė Kybartaitė ir Dominyka Čyvaitė , lydimos projekto koordinatorės Daivos Eisimantienės ir mokytojos Gidos Zobėlienės gegužės gegužės 8-14 dienomis dalyvavome Erasmus+2019-SK01-KA229-060651 “TRIP – Travelling Raises An Inclusive Partnership “ mobilumo veiklose Katalonijoje, Manresoje Institut Guillem Catá mokykloje.
Pirmoji diena prasidėjo Manresos miestelyje. Projekto mobilumo tema buvo ‚,Kultūrinis turizmas“, tad pirmąją dieną Ispanijos, Italijos, Turkijos, Slovakijos, Lenkijos ir mūsų gimnazijos mokiniai pateikė išsamius pristatymus apie savo šalių kultūrinį paveldą ir turizmą. Jie pristatė savo šalių lankytinas kultūrines bei UNESCO paveldo vietas bei privertė susimąstyti kaip įdomu jas būtų aplankyti patiems. Vėliau turėjome galimybę susipažinti ir su nuostabiuoju Manresos miestu, jo nuostabiu senamiesčiu. Atlikdami interaktyvias užduotis mes aplankėme visas įžymiausias Manresos lankytinas vietas, tačiau labiausiai įsimintina buvo La Seu, gotikinė Romos katalikų katedra.
Sekanti diena prasidėjo kelione į Barseloną. Važiuojant autobusu, gidė pateikė daug negirdėtų dalykų apie Barselonos gatves, pastatus bei žmones, tokius kaip Antoni Gaudi, kurio architektūrinių šedevrų sutinkama visame mieste. Nuo Montjuïc kalno atsivėrė nuostabus vaizdas į Barseloną, į Viduržemio jūrą. Tai nepamirštamas reginys. Pravažiuodami Passeig de Gràcia gatve mes galėjome gėrėtis skirtingų stilių pastatais bei sužinoti įdomių faktų apie juos. Galiausiai mes aplankėme didžiausią įspūdį mums padariusią Sagrada Família (Šv. Šeimynos bažnyčią) – tai miesto simbolis, architekto Antoni Gaudi garsiausias kūrinys ir tai viena iš originaliausių bažnyčių pasaulyje. Sagrada Família turėtų būti suvokiama kaip viduramžių katedra, kurioje kiekvienas elementas išreiškia kokį nors Biblijos motyvą ar krikščioniško tikėjimo aspektą. Gaudi architektūra buvo neatskiriama nuo jį įkvėpusios krikščionybės. Šventovė buvo skirta Šventajai Šeimai pagerbti
.Mūsų kelionė Barselonoje pasibaigė El Born Cultural and Memorial Centre. Aplankydami šį centrą, mes pamatėme ir sužinojome , kaip atrodė žmonių, gyvenusių Barselonoje, kasdienis gyvenimas apie 1700 metus.
Trečioji diena iš tiesų buvo darbinga. Iš ryto mes išklausėme lektorės iš Slovakijos komandos Martinos Kačeriakovos paskaitą apie kelionės biudžeto planavimą. Įgytos žinias vėliau buvo sėkmingai pritaikytos praktinio užsiėmimo metu. Iš tiesų suplanuoti kelionės biudžetą pasirodė daug sudėtingesnis darbas nei manėme, tačiau dirbant komandose viskas pavyko kuo puikiausiai. Turėjome galimybę ir pristatyti savo darbus bei sužinoti, kaip kitą kartą galime atlikti tai dar geriau.
Sekančią dieną praleidome Taragonoje ir Poblet. Susipažinome su Taragonos senamiesčiu bei aplankėme amfiteatrą, kuriame vykdavo gladiatorių kautynės. Poblet aplankėme vienuolyną, kuris padėjo įtvirtinti valdžią Katalonijoje XII amžiuje.
Paskutinę dieną susitikome mokykloje paskutinį kartą. Stengėmės praleisti kuo daugiau laiko su draugais. Po sertifikatų įteikimo ceremonijos, išvykome į Švenčiausia Ispanijoje vietą– Montserato kalną ir jame esantį vienuolyną, pastatytą prie uolų, 725 metrų aukštyje.Sužinojome,kad pagrindinis Montserato vienuolyno akcentas – Juodosios Madonos statulėlė. 1844 metais popiežius Leonas XIII paskelbė ją Katalonijos globėja. Manoma, kad palietus statulėlę išsipildo norai ir svajonės.
Ši savaitė buvo nuostabiai praleistas laikas su naujais draugais, kupinas juoko, prisiminimų ir , savaime suprantama, išsiskyrimo ašarų.

Liepa Mikalauskaitė IIIa klasės mokinė

Skip to content