Menu Close

Žalios spalvos žaismas lėkštėje

Rugsėjo 16 dieną Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos aktų salėje sveikos gyvensenos grupė I klasių gimnazistus ir mokytojus pakvietė į edukacinę sveikuolių popietę „Žalios spalvos žaismas lėkštėje“. Tai paskutinis renginys įgyvendinant projektą „Spalvos ir maistas“. Šio mokytojos E. Gedeikienės projekto idėja 2017 metais buvo įvertinta padėkos raštu Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro idėjų mugėje „Nuveik sveikatos labui“. Projekto tikslas – šviesti gimnazijos bendruomenę, parodant, kad spalvos turi skirtingą poveikį sveikatai.
Atsižvelgiant į Covid-19 rekomendacijas salėje susirinko tik I klasių gimnazistai. Moksleiviams papasakojome, kad mūsų gimnazija yra sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narė. Tikimės, kad jaunieji mūsų gimnazistai bus sveikos gyvensenos propaguotojai, aktyviai įsijungs į visas gimnazijos veiklas kartu su tėveliais.
Projektas ,,Spalvos ir maistas“ tęsėsi ketverius metus. Apibendrindami nuveiktus darbus moksleiviams pristatėme anksčiau vykusių renginių akimirkas. Pateiktis paruošė pagalbos mokiniui specialistės Eglė, Raminta ir Sandra. Mokytoja Elvyra patarė maitintis kuo įvairesnių spalvų maistu, valgyti daug daržovių ir vaisių, supažindino su žalios spalvos maisto produktais ir jų naudingosiomis savybėmis. Mokytoja priminė, kad labai svarbus maisto estetinis vaizdas ir pasiūlė keletą idėjų, kaip patiekti daržoves svečiams ir serviruoti šventinį stalą. Kūrybiškai pristatyti žalios spalvos maisto produktai ir patiekalai mokiniams ir mokytojams suteikė minčių, kiek daug visko galima pagaminti iš žalios spalvos daržovių ir vaisių, paskatino domėtis maisto paruošimo receptais ir dekoravimo būdais.
Smagiausia šventės dalis¬- klasių varžytuvės. Mokiniai turėjo atpažinti vaistažoles, uogas ir vaisius. Supratome, kad ne visus lietuviškus mūsų sodų ir daržų augalus žinome ir atpažįstame. Šventės dalyviai apdovanoti sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo simboliu – obuoliais. Klasėms už aktyvų dalyvavimą popietėje įteikti padėkos raštai.

Birutė Knyzelienė ir Vida Rimkienė, sveikos gyvensenos grupės narės

Skip to content