Menu Close

Žurnalo „Reitingai“ redaktoriaus Gintaro Sarafino mokymai gimnazijoje

Spalio 27 dieną gimnazijoje lankėsi žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas. Jis I-IV klasių gimnazistams vedė mokymus apie profesijos pasirinkimą. Lektorius kalbėjo, kad dažnai jaunuoliai žino tik iki 70 profesijų, iš kurių ir renkasi savo tolimesnį gyvenimo kelią. Tuo tarpu pasaulyje skaičiuojama apie 45 tūkstančius profesijų. Jeigu jaunas žmogus pastudijuotų prieinamus šaltinius ir savo ateičiai skirtų bent 1 valandą per savaitę, pasirinkimas būtų daug paprastesnis. Prieš renkantis specialybę, pirmiausia reikėtų gerai pažinti save ir teisingai įvertinti savo galimybes, atlikti testus ir pasverti, ar tau tinka rekomenduojamos profesijos ir siūlomos studijų programos, pagalvoti, kaip save įsivaizduoji po 10 metų. Deja, dažnai jaunimui kur kas paprasčiau atrodo pasitarti su draugais. G. Sarafinas ypač pabrėžė savanorystės naudą, nes savanoriai už savo darbą gauna emocinį pasitenkinimą, savirealizaciją, darbinę patirtį, naujus socialinius ir profesinius įgūdžius, supratimą, palaikymą ir t.t.
Lektorius paskaitoje iškėlė keturių metų iššūkį – keliauti po universitetus ir profesines mokyklas, taip įgyjant daugiau žinių ir patirties, kuri padės planuojant karjerą. Skiriant tam keletą dienų per rudens ar pavasario atostogas, įmanoma labai daug sužinoti apie būsimą profesiją.
Tikimės, kad šie mokymai daugeliui padės suvokti, kaip rinktis savo ateities kelią ir svajonių studijas. Esame dėkingi svečiui už naudingas įžvalgas ir patarimus.

Sonata Petrauskienė

Skip to content