Menu Close

Baigiamasis projekto „Waking up in Baroque“ dalyvių susitikimas Čekijoje

Kovo 31 d. grupelė Šilalės Simono Gaudėšiaus mokinių bei mokytojų išvyko į baigiamąjį „Erasmus+“ „Waking up in Baroque“ susitikimą Čekijojoje – į Neratovico mokyklą.
Pirmąją vizito dieną susitikome su visais projekto dalyviais – čekais, vokiečiais- italais -, susipažinome su visos savaitės programa. Visi mokiniai buvo suskirstyti į 5 komandas. Šios komandos visą savaitę turėjo atlikti įvairias užduotis ir taip rinkti taškus. Kad geriau susipažintume su mokykla, žaidėme žaidimą „Pabėgimas“. Vėliau kiekvienos šalies mokinių grupė pristatė Baroko epochos skulptorius ir jų meno kūrinius. Tą pačią dieną užsiėmimo „Art workshop“ metu darėme kaukes.
Antrąją vizito dieną važiavome į Hospital Kuks – Kukso ligoninę, kurią 18-ojo amžiaus pradžioje įkūrė grafas Františekas Antoninas Šporkas .Tai puikus baroko paminklas, kuriame eksponuojanmi pasaulinio lygio menininkų darbai.
Trečiąją vizito dieną gaminome „Jaunystės eleksyrus“. Pagamintus eleksyrus ragavo mokytojai. Po pietų susipažinome su Neratovico miestu, aplankėme kelias barokines bažnyčias. Vakare šventiškai pasipuošę visi projekto dalyviai rinkosi į šokių vakarą. Profesionalūs šokių mokytojai mus mokė šokti čia-čia, valsą ir džaivą.
Ketvirtą dieną lankėmės Čekijos sostinėje Prahoje – apžiūrėjome neįtikėtino grožio barokinius pastatus (vienas įspūdingiausių – Kūdikio Jėzaus bažnyčia), pavaikščiojome Charls bridge (Čarlio tiltu), sužinojome jo pastatymo istoriją ir įdomią jo pastatymo datą (1357 m. 9 mėn 7 d. 5:31)plaukiojome laiveliais po Vltava upę, grožėdamiesi nuostabiais Prahos senamiesčio pastatais.
Paskutinė diena prasidėjo žaislų gaminimu – gaminome barokinius žaislus. Po pietų susirinkome į kultūros centrą, ten žiūrėjome čekų mokinių ir mokytojų koncertą, komandoms buvo teikiami prizai, sertifikatai, dėkojama ir atsisveikinama… Per šią savaitę patyrėme nepaprastą bendrumo jausmą, draugystę, suvokėme, kokie tapome svarbūs vieni kitiems, tapome atviresni pasauliui bei tolerantiškesni vieni kitiems.

Austėja Kubiliūtė, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos IIIb klasės gimnazistė, projekto dalyvė

Skip to content