Menu Close

Edukacinė išvyka į Plungę

II d klasės mokiniai, lydimi mokytojų Vaido Bukauskio ir Mindaugo Armono, vyko į edukacinę išvyką „Senoji žemaičių praeitis. Juvelyrikos ir kalvystės menas. Dvarų virtuvė“ į Plungę.
Išvykoje aplankėme kunigaikščio M. Oginskio rūmų kompleksą. Čia buvome supažindinti su centriniais rūmais ir parku, dviem oficinomis, žirgynu, unikalios architektūros parko vartais, oranžerija (vadinamoji laikrodinė). Laikrodinė – Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Raudonų plytų pilaitė yra pats seniausias išlikęs Plungės dvaro statinys ir seniausias žinomas mūrinis pastatas visoje Plungėje.
Galiausiai apsilankėme Žemaitijos nacionaliniame parke įrengtame „Šaltojo karo muziejuje“. Jis įsikūręs Plokštinės miške, buvusioje sovietinės armijos požeminėje termobranduolinių raketų paleidimo aikštelėje, pastatytoje 1962 m. Muziejuje susipažinome su raketinės technikos evoliucija, pamatėme ginkluotės ekspoziciją, maketus, ryšio mazgo aparatūrą bei įgulą, komplekso elektros jėgainės salę su galingo generatoriaus likučiais. O įdomiausia buvo pamatyti vietą, kur beveik du dešimtmečius buvo laikoma kovinė raketa. Tai beveik trisdešimties metrų gylio šachta, kupina įvairių įrenginių bei komunikacijų.

Mindaugas Armonas

Skip to content