Menu Close

Išvyka į Kauno VII fortą

Kovo 24 dieną trečių klasių gimnazistams organizuota edukacinė išvyka „Mix paslaptis“, kuri buvo projekto „Išgirsk, pamatyk, išbandyk“ dalis. Mokinius lydėjo mokytojai Albina Budrienė ir Raimundas Krompalcas.
Vaikai dalyvavo matematikos pamokoje „Kūgis“ ir biologijos pamokoje „Kraujo grupės nustatymas“. Per pirmąją aiškintasi, kaip sudaromas kūgis, kuo jis susijęs su piramide, skaičiuojant plotą ir tūrį. Mokiniai taip pat nagrinėjo nupjautinius kūgius, mokėsi braižyti elipsę ir buvo supažindinti su teorema apie „Magiškąjį trikampį“, kurią išrado Blezas Paskalis, būdamas vos 16 metų.
Biologijos pamokoje pasisemta žinių apie kraujotakos sistemą: širdies sandarą, kraujo kilmę ir funkcijas. Laboratorinio darbo metu pristatyti kraujo grupės nustatymo metodai, kuriuos gimnazistai galėjo išbandyti patys. Mikroskopu stebėdami paruoštą tepinėlį, jie turėjo galimybę pamatyti skirtingas kraujo ląsteles.
Praktiniais bandymais papildytos ir neįprastoje erdvėje išklausytos pamokos domino mokinius ir, tikėtina, papildė jų žinių bagažą. O po rimto darbo laukė poilsis prekybos ir pramogų centre „Mega“.

Albina Budrienė

Skip to content