Menu Close

Jaunimo mainų paruošiamasis vizitas Slovėnijoje

Rugsėjo 19-23 dienomis IIa klasės mokinė Agnė Dirmantaitė, lydima anglų kalbos mokytojos metodininkės Elenos Pinčienės, dalyvavo konferencijoje Slovėnijoje, kurioje buvo dalyvių iš 25 pasaulio šalių. Konferencija „The Mediation of experience by technology in the outdoors“ vyko tarptautinio jaunimo projekto „Usufully addicted“ (naudingai priklausomi) paruošiamojo vizito metu. Per penkias dienas CŠOD mokymo centre ant didžiausio nuolatinio Slovėnijos ežero Bohinj kranto įvyko 44 paskaitos ir praktiniai užsiėmimai. Paskaitų metu lektoriai iš 25 pasaulio šalių (JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Australijos ir kt.) pristatė, kaip technologijas galima taikyti mokymui lauke ir savęs pažinimui.
Ar žinojote, kad Slovėnijoje vieną mokslo metų savaitę pamokos turi vykti ne mokykloje? Tuo tikslu visoje Slovėnijoje įrengta daugiau kaip 20 CŠOD jaunimo centrų, kuriose mokiniams suteikiamos sąlygos nakvynei, konferencijų salės, pramogos lauke.
Antrasis projekto vizitas vyks spalio 28 – lapkričio 4 dienomis. Tikimės, kad mūsų mokyklos delegacija – 6 mokiniai ir vienas mokytojas – ten pasisems neįkainojamos patirties. Tikimės rasti naujų draugų, partnerių iš Italijos, Kroatijos, Norvegijos, Portugalijos, Rumunijos ir Slovėnijos. Nors esame vienintelė gimnazija, dalyvaujanti projekte, tačiau tai ir padaro mus išskirtiniais. Nekantraujame pasidalinti įspūdžiais iš antrojo vizito Slovėnijoje.
Projekto koordinatorė – Giedrė Juškienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė.

Agnė Dirmantaitė, II a klasės gimnazistė, projekto dalyvė

Skip to content