Menu Close

Levandomis kvepianti šventė

Spalio 13 dieną gimnazijos antro aukšto fojė pakvipo levandomis. Sveikos gyvensenos grupė mokytojus, mokinius ir tėvelius pakvietė į edukacinę sveikuolių popietę „Mėlynos spalvos žaismas lėkštėje“. Tai pirmasis renginys įgyvendinant projektą „Spalvos ir maistas“. Šio mokytojos E. Gedeikienės ir gimnazisčių Editos (4a klasė) ir Ugnės(3a klasė) projekto idėja buvo įvertinta padėkos raštu Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro idėjų mugėje „Nuveik sveikatos labui“. Projekto tikslas – šviesti gimnazijos bendruomenę, parodant, kad spalvos turi skirtingą poveikį sveikatai.
Šiemet buvo pasirinkta mėlyna spalva. O popietės simboliu tapo levandos: jų puokštės papuošė stalus, kvapniosiomis levandomis pripildyti maišiukai ir puokštelės buvo išdalinti popietės dalyviams. Po patarimo, kad reikia vartoti kuo įvairesnių spalvų maistą, susirinkusieji buvo trumpai supažindinti su mėlynos spalvos maisto produktais ir jų naudingosiomis savybėmis. O mėlynos spalvos žaismą visi galėjo ne tik pamatyti, bet ir pajusti ragaudami mėlynųjų kopūstų salotas, šilauoges, mėlynes, šviežias ir džiovintas aronijas, vieno kąsnio sumuštinius su spalvingomis užtepėlėmis. Visi buvo vaišinami tradicinėmis sveikuolių paruoštomis žolelių arbatomis, o norintieji galėjo pasigaminti patinkantį mėlynos spalvos žolelių mišinį ir parsinešti namo, kad pradžiugintų artimuosius mėlynos spalvos žaismu…
Baigiantis popietei pavaduotoja burtų keliu ištraukė kitų metų spalvą. Taigi iki susitikimo popietėje „Geltonos spalvos žaismas lėkštėje“.

Sveikos gyvensenos grupė

Skip to content