Menu Close

Miesto bibliotekoje duris atvers pirmoji jaunimo verslumo erdvė Šilalėje

Jaunimo verslumo erdvės, dar kitaip vadinamos bendradarbystės erdvėmis ar HUB‘ais, pasaulyje paplito kaip patraukli galimybė išmokti verslumo, kaip įveiklinti savo idėjas ir galbūt ateityje iš to „valgyti duoną“. Šilalėje yra daug gabių ir darbščių jaunuolių, kuriuos kviesime į verslumo mokymus su charizmatiškais, įkvėpiančiais ir žinomais lektoriais, tarp kurių ir – vienas įtakingiausių Lietuvos verslininkų Ilja Laursas“, – sakė verslumo erdvės koordinatorė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliografė Rūta Vaitkevičienė.
Į verslumo HUB‘ą transformuotoje bibliotekos salėje mokymai vyks beveik tris mėnesius. Dalyviai išgirs verslininkų sėkmės istorijų, įgys motyvacijos ir drąsos realizuoti idėjas, kurios gali virsti realiu verslu, patobulins įgūdžius kūrybiškai dirbti komandoje ir pan. Jaunieji šilališkiai taip pat turės galimybę laimėti 500 eurų. Tai bus paskata toliau vystyti savo verslo idėją ir ją įgyvendinti. Taigi dar šių metų pabaigoje paaiškės piniginio prizo laimėtojas. Likusieji dalyviai gaus mentorius, kurie padės įgyvendinti startuolius.
Mokymai bibliotekoje vyks kiekvieną savaitę, o juos ves daug pasiekę ir turintys ką pasakyti lektoriai:
AUDRIUS LAURUTIS – VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorijos direktorius. Jis yra dirbęs radijo laidų vedėju „Radiocentre“ ir „Žinių radijuje“ bei įvairių renginių vedėju, garsinęs filmus „Balticum TV“. Audrius yra įdomių projektų autorius ir vadovas, skirtinguose Lietuvos miestuose įrengęs populiariuosius pabėgimų-galvosūkių kambarius. A. Laurutis yra inovatorius, siekiantis sujungti skirtingas sritis, tokias kaip kultūra, verslumas, naujausios technologijos ir pan.
Susitikimas su lektoriumi A. Lauručiu vyks spalio 3-4 dienomis, 15 val. Įvadinių mokymų tikslas – nusistatyti savo stiprybes ir silpnybes, suvokti, kaip veikia komandinis darbas, išmokti dalintis atsakomybėmis ir minčių lietaus pagalba pradėti kurti savo startuolių idėjas.
ILJA LAURS yra vienas sėkmingiausių naujos kartos verslininkų Lietuvoje. Per savo karjerą Ilja sukūrė virš 10 sėkmingų kompanijų. Viena žinomiausia – „GetJar“ buvo pirmasis Lietuvos startuolis garsiajame JAV Silicio Slėnyje, peržengęs devynženklę vertę. „Europos metų vadovas“ (European Business Press Association), „25 garsiausi Europos technologiniai lyderiai““ (Wall Street Journal), „40 įtakingiausių pasaulio verslininkų telekomunikacijose“ (Informa Telecom and Media), „20 ryškiausių verslininkų Baltijos šalyse“ (Baltic Business Forum), „10 startuolių, kurie keičia pasaulį“ (TIME žurnalas) ir „Pasaulio technologijų pionierius“ (Pasaulio ekonomikos forumas Davose) yra tik keletas Iljos profesinių pasiekimų. Pripažintas technologijų vizionieriumi, Ilja užsiima švietėjiška veikla Lietuvoje ir užsienyje nuolat rengia pranešimus tiek tokiuose universitetuose kaip Harvardas ir Stenfordas, tiek daugumoje svarbiausių profesinių konferencijų. Ilja nuolat cituojamas Wall Street Journal, Forbes, CNN, CNBC, BBC, Bloomberg ir kt. Iljos knyga „Verslas naujai“ yra skaitomiausia negrožinės literatūros knyga per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį.
Susitikimas su Ilja Laursu vyks spalio 10 dieną, 15 val. Tema: „Jauno verslo kultūra Lietuvoje ir už Atlanto“.
BEATRIČĖ PAŠKEVIČIŪTĖ – mergina, kuri visiems gyvenimo iššūkiams sako TAIP. Pradėjusi karjerą nuo vienos geriausių ryšių su visuomene agentūros Lietuvoje, dabar ji yra Agnės Jagelavičiūtės dešinioji ranka bei prekės ženklo vystymo vadovė. Kad atsidurtų šalia garsios moters, jai teko pasinaudoti kūrybiškumu – „padėti“ socialiniuose tinkluose išgarsėjusį atleidimo iš darbo prašymą, išpopuliarinti savo rašomą blogą www.197dienos.blog, pagyventi trijose skirtingose šalyse, atsidurti 5 kategorijos uragano Irma epicentre bei jį išgyventi, o svarbiausia – išmokti įvaizdžio formavimo.
Susitikimas su lektore Beatriče Paškevičiūte vyks spalio 11 dieną, 15 val. Mokymų tema: „Įvaizdžio kūrimas. Marketingo idėjos“.
PETRAS ŠLEKYS – verslininkas, dirbęs Google, Microsoft ir į Lietuvą atvedęs „Mozillą“. Petras dalyvavo „Microsoft Student Partner“ programoje, kur pirmą kartą iš arčiau susipažino su didelės korporacijos veikla. Jis buvo jauniausias į programą patekęs lietuvis – tada P.Šlekiui tebuvo keturiolika metų. Petras pirmuosius verslus sukūrė dar būdamas mokykloje. Jis teigia, kad jaunas amžius sėkmingam verslui nėra kliūtis.
Susitikimas su Petru Šlekiu vyks spalio 18 dieną, 15 val. Mokymų tema: „Jauno verslo auginimas mokyklos suole“.
VILTAUTĖ GUDAUSKAITĖ – šilališkė, šeimos kepyklėlės „Pitlius“ pardavimų vadovė. Viltautė Švedijos verslo apdovanojimuose 2017 metais tapo nugalėtoja nominacijoje „Jaunasis metų verslininkas“. Ji apdovanota už jaunatvišką energiją, aistrą ir stiprią valią sėkmingai vystant šeimos verslą mažuose miesteliuose.
Susitikimas su lektore Viltaute Gudauskaite vyks spalio 25 dieną, 15 val. Susitikimo metu Viltautė dalinsis savo asmenine istorija, kaip ji tapo šeimos kepyklėlės viena iš vadovų.
Kitos mokymų temos bus paskelbtos vėliau.
Verslumo erdve ir jos inventoriumi mokymų dalyviai galės naudotis neatlygintinai. Taip pat bus sudarytos lanksčios darbo valandos ateiti ir dirbti tiek individualiai, tiek komandomis.
Dalyvauti projekte bus sudaryta galimybė 20 Šilalės rajono jaunuolių, kurių amžius 16-29 metai. Norintys dalyvauti projekto mokymuose turi registruotis pas projekto koordinatorę Rūtą Vaitkevičienę, mob. +370 618 19 167. Registruotis gali pavieniai jaunuoliai ir jaunų žmonių grupės (iki 3 asmenų).
Projektą vykdo Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja

Skip to content