Menu Close

Nesakau sudie – sakau iki

Paskutinis projekto Erasmus+2019-SK01-KA229-060651 „TRIP – Travelling Raises An Inclusive Partnership“ vizitas “ Sveikatingumo ir SPA Turizmas bei kelionės įvertinimas” vyko 2022 06 05- 06 11 dienomis Súkromná stredná odborná škola Pro scholaris Žilinoje, Slovakijoje. Į šį vizitą vyko keturios mokytojos (Daiva Eisimantienė, Gida Zobelienė, Jolanta Baubkuvienė ir Birutė Knyzelienė) bei keturi trečių gimnazijos klasių mokiniai (Benas Vaitkus, Lukas Straukas, Paulina Turauskytė ir Rokas Auryla).
Pirmadienis buvo skirtas susipažinimui su mokykla, Slovakijos turizmu bei Žilinos miestu. Ryte mokykloje vyko paskaita apie UNESCO paveldą Slovakijoje ir vėliau patikrintos žinios per Kahoot platformą. Kiek vėliau iškeliavome į miesto centrą, kur vyko orientacinis žaidimas, kurio tikslas buvo susipažinti su populiariausiomis miesto vietomis, fotografuojant aplankytas vietas, išklausant pasakojimą apie jas arba atliekant įvairias užduotis.
Kadangi šio vizito tema buvo “Sveikatingumo ir SPA turizmas,” po pietų dalyviai vyko į SPA “Aphrodite”, esančią kurortiniame mieste „Rajecké Teplice“ Žilinos rajone. Čia mokiniai sužinojo apie SPA teikiamas paslaugas, gidas papasakojo apie centrą, jo istoriją ir apie anksčiau ten saugotus brangakmenius bei auksą. Po to visiems dalyviams buvo suteikta galimybė išmėginti SPA teikiamus malonumus.
Antradienį mokiniai iš susirinkusių šalių išklausė turizmo agentūros atstovo paskaitą apie SPA turizmą bei apie tai, nuo ko priklauso pelnas bei kaip jis gaunamas (tai viena iš vizito apie turizmą dalių). Vėliau mokiniai pristatė savo šalių populiariausias SPA vietas bei kuo jos ypatingos. Vakare vyko kultūrinis vakaras, kuriame buvo pristatyta šalių kultūra – dainavo bei šoko ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Vakaras baigėsi picos skanavimu.
Trečiadienį laukė nuotabi išvyka, kurios metu aplankėme Dobšinska ledo urvą, kuris pribloškė neįtikėtinu grožiu. Levočos mieste, aplankėme Švento Jokūbo bažnyčią. Paskutinis aplankytas objektas buvo Spiš pilis, kur, net ir prasidėjęs lietus, nesutrukdė mėgautis aplinka bei vietos istorija.
Ketvirtadienį vykome į Terchova. Užlipus ant apžvalgos bokšto, pasigrožėjome įspūdingu kraštovaizdžiu. Vėliau aplankėme Slovakų nacionalinio didvyrio Juraj Janosik monumentą, bei Slovakų mokiniai-gidai papasakojo įdomių faktų apie jį. Po to nuvykome į Oravy Podzamok, kur projekto dalyviai buvo padalinti į tris grupes, kurios pamainomis atliko tas pačias užduotis. Viena iš jų buvo apsilankymas Orava pilyje ir naudojantis aplikacija susipažino su vietos istoriją. Paskutinė šios dienos veikla buvo naudojantis virutalios realybės įranga, susipažinti su pilyje vykusiu gyvenimu.
Penktadienį veiklos buvo vykdomos mokykloje. Mokiniai buvo supažindinti su kelionės įvertinimu bei jo svarba. Praktinės užduoties metu, mokiniai ir mokytojai turėjo įvertinti visą vizitą Slovakijoje ir po to buvo aptari rezultatai. Taip sužinojome apie kelionės įvertinimo ir įsivertinimo naudą.
Po pietų vykome į Budatino pilį. Ten, lankydami pilį, susipažinome su pilies ir šalies istorija bei dar viena Slovakų UNESCO paveldo rūšių- vielos meno dirbiniais. Po pažinties su pilimi, pilies kieme buvo įteikti pažymėjimai. Taigi Erasmus+ projektas TRIP baigė veiklas. Kad ir kaip gaila, bet atsisveikindami nesakėme “Sudie”, dauguma vizito dalyvių atsisveikino tardami ”Iki greito pasimatymo.”
Vertinant visa projektą, reikia pažymėti, kad tarptautiniai projektai suteikia ne tik galimybę išvykti į kitą šalį, susipažinti su šalių kultūra,plėsti akiratį, bei susirasti naujų draugų, jie ugdo bendrystės jausmą, kritinį mąstymą, tobulina viešojo kalbėjimo įgūdžius.  Jie taip pat suteikia galimybę įtraukti į veiklas tuos mokinius, kurie neturi galimybės keliauti.

Skip to content