Menu Close

Projekto „Mūsų miesto laikas“ dalyviai – I b ir I d klasių gimnazistai

Spalio 23 dieną I b ir I d klasių gimnazistai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos, literatūros ir istorijos pamokoje „Simonas Daukantas ir „Aušra“. Pamoką vedė muziejaus vadovė Aušra Baublienė ir istorijos mokytojas Mindaugas Armonas.
Šiais metais Lietuva mini istoriko , rašytojo ir švietėjo Simono Daukanto 230-ąsias metines bei Pirmojo Lietuvos laikraščio „Aušra“, kurio redaktorius Jonas Basanavičius, išleidimo 140-ąsias metines. Ta proga gimnazistas Vykintas Mylimas sukūrė mokomąjį filmuką „Rugsėjis su „Aušra“, kuris ir buvo demonstruojamas pamokoje.
Integruotoje pamokoje gimnazistai išgirdo įdomių faktų apie Lietuvai nusipelniusių žmonių gyvenimą ir kūrybą. Skaitydami Antano Baranausko giesmę, mokėsi pažinti tuometės lietuvių kalbos ypatybes.
Pamoka, skirta iškilių Lietuvos asmenybių, istorinių faktų apibendrinimui, suteikė kalbos ir istorijos žinių, kuriomis apsiginklavus, smagu dalyvauti projekte „Mūsų miesto laikas“.
Ačiū mokytojams Mindaugui Armonui, Bijūnui Pauliui, muziejaus vadovei Aušrai Baublienei ir gimnazistui Vykintui Mylimui už XIX-XX a. Lietuvos istorinio konteksto pristatymą ir kvietimą domėtis kalba ir istorija.

Skip to content