Menu Close

Savanorystė – galimybė atrasti save

Spalio 9 dieną į Simono Gaudėšiaus gimnazijos biblioteką susitikti su jaunimu atvyko Vilma Končauskaitė, Šilalės atviro jaunimo centro „Pulsas“ socialinio darbo organizatorė bei prieš kelias dienas pasibaigusio projekto „Atrask save“ jaunimo koordinatorė. Susirinkusiems IIb ir IIc klasių gimnazistams mergina pirmiausiai pristatė savo nueitą dar trumpą, bet įdomų karjeros kelią, papasakojo apie veiklas jaunimo centre. Viešnia teigė, kad savanorystė padeda apsispręsti dėl būsimos profesijos, įsijungti į socializacijos procesą. Tai itin svarbu jaunam žmogui, nes suteikia drąsos, pasitikėjimo, padeda geriau pažinti save bei skatina siekti naujų kompetencijų. Mokiniai išgirdo pavyzdžių apie lietuvių savanoriavimą kitose šalyse, užsieniečių — Lietuvoje. Gerbiama Vilma supažindino su reikalavimais apsisprendusiems savanoriauti : sudaroma trišalė sutartis su Šilalės Kultūros centru, Šilalės rajono savivaldybe ir su pageidaujančiu savanoriauti.
Susitikimo pabaigoje „Pulso“ atstovė apie Šilalėje įsikūrusį atvirą jaunimo centrą „egzaminavo“ gimnazistus, kuriems puikiai sekėsi ir už tai jie buvo apdovanoti rašikliais su AJC logotipu. Viešniai pasiteiravus , ar yra besilankančiųjų šioje jos vadovaujamoje veikloje, pakilo ne viena ranka.
Pavyzdžiai įrodo, kad turime didžiuotis tokiomis jaunų žmonių iniciatyvomis ir tikėti, kad kiekvienam, stovinčiam pasirinkimo kryžkelėje ir išdrįsusiam priimti naujus iššūkius, tikrai pasiseks.

Nijolė Stasytienė, gimnazijos bibliotekos vedėja

Skip to content