Menu Close

„Sumanaus moksleivio akademijos“ susitikimas

Sausio 10-12 dienomis gimnazijoje vyko antrasis „Sumanaus moksleivio akademija“ susitikimas , kurio metu “Jaunasis tyrėjas“ dalyviai išklausė paskaitas ir dalyvavo diskusijose aplinkosaugos klausimais.
Sausio 11d. Sumaniojo moksleivio akademija gamtos mokslų grupės moksleiviams organizavo paskaitą apie tai, kas užkoduota augalo lape. Su moksleiviais žiniomis dalinosi VDU Žemės ūkio akademijos lektoriai dr. Marius Lasinskas ir dr. Aloyzas Velička. Marius Lasinskas yra farmacininkas, jis pasakojo ir rodė, kaip iš gamtoje randamų augalų, galima gauti naudą: iš pušų spyglių pasigaminti arbatą, kosmetinę priemonę odos problemoms spręsti. Jis papasakojo ir apie kitą, labai naudingą augalą- gaurometį, kaip iš jo gaminama paprasta ir fermentuota arbata. Dr.Aloyzas Velička pristatė laboratorinius prietaisus, kurių pagalba galima nustatyti džiovintose vaistažolėse likusio vandens kiekį, pademonstravo, kaip nustatyti pušų spygliuose esančio vitamino C kiekį. Sužinojome, kodėl vaistažoles reikia džiovinti ne aukštesnėje kaip 40 laipsnių temperatūroje. Pasibaigus paskaitai, sumaniojo moksleivio akademijos vadovė Brigita pakvietė moksleivius pasitikrinti žinias dalyvaujant protmūšyje. Laimėtoja- Emilija Gedvilaitė.
Sausio 11 d. inžinerijos sekcijos dalyviams vyko paskaitos apie tai „Kiek decibelų yra per daug ?“ pranešėjas inžinerijos fakulteto Žemės ūkio inžinerijos ir saugos katedros lektorius dr. Gediminas Vasiliauskas, o Žemėtvarkos ir geomatikos katedros lektorius dr. Giedrius Pašakarnis supažindino kokios inovacijas naudojamos žemėtvarkoje.
Moksleivių atsiliepimai:
– sužinojome kiek decibelų gali pakenkti mūsų sveikatai, kokius decibelus galime girdėti,
– kaip galime mažinti triukšmo taršą,
– Giedrius Pašakarskis nusipirko bilietą skristi į Marsą kai tik atsiras galimybė.
Moksleiviai pasitikrino žinias dalyvaujant protmūšyje. Laimėtojas – Gustas Šadbaras.
Sausio 12d. ekologų sekcijos dalyviams įdomia informacija apie vandenį, vandens ekosistemos pokyčius ir iššūkius pasidalino Miškų ir ekologijos falukteto, Aplinkos ir ekologijos katedros profesorė Laima Česonienė. Gimnazistės sužinojo daug naujos informacijos, atrado ryšio tarp vandens savybių, agregatinių būsenų ir vandenilinių ryšių bei paviršiaus įtempio dėsningumus, pasitikrino žinias virtualiai atsakydamos į klausimus, prognozavo klimato kaitos rezultatus dalyvaudami paskaitoje- diskusijoje “Ar išsaugosime švarų vandenį”. Protmūšio laimėtoja- Austėja Jurkutė.

Skip to content