Menu Close

Viešnagė Zarasuose

Vieno kūrinio konkursas LABAS, kuris jau 15 metų vyksta Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje, pakviečia mokinius iš visos Lietuvos. Į baigiamąjį konkurso laimėtojų susitikimą balandžio 17 dieną atkeliavo daug jaunųjų kūrėjų iš įvairių mūsų šalies mokyklų. Net iš Zarasų, Pauliaus Širvio progimnazijos. Draugiški ir linksmi šios mokyklos mokiniai ir jų mokytoja Andželika Vitkūnienė jau antrą kartą viešėjo Žemaitijoje, todėl pakvietė mus pasakyti „labas“ Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijai. Gegužės 6 dieną mūsų gimnazijos mokytojų ir mokinių grupė per visą Lietuvą iškeliavo į Aukštaitiją.
Be galo buvo smagu susitikti su kūrėjų ugdytoja mokytoja Andželika Vitkūniene ir jos mokinėmis. Mokytoja supažindino su progimnazija, pasakojo apie įdomią ir turiningą jos veiklą, tradicijas, kasdieninius džiaugsmus ir rūpesčius. Vėliau Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai ir mokytojai prie Pauliaus Širvio biusto skaitė pasirinktus poeto eilėraščius.
Po to mokytoja Andželika Vitkūnienė palydėjo mus į kelionę po Zarasų kraštą, kuris stebino ne tik ežerų gausa, bet ir objektais, kuriuos aplankėme. Pirmiausia nuvykome prie Stelmužės ąžuolo – seniausio Lietuvos gamtos paminklo. Spėjama, kad jam per 1500 metų. Šalia jauki medinė bažnytėlė ir varpinė. Paskui mūsų laukė pasivaikščiojimas Zaraso ežero pakrante, žvelgėme į nutolusius tolius nuo 17 m aukščio Apžvalgos rato. Dar viešnagė viešojoje miesto bibliotekoje, kur sužavėjo netradicinės erdvės ir nuoširdus pokalbis su bibliotekininkėmis. Tikriausiai visi prisimins ir įdomų susitikimą Tiltiškių malūne. Kadaise čia Šventoji suko girnas, malė miltus, čia įsižiebė pirmoji elektros lemputė Zarasų krašte. Dabar šioje vietoje radijo imtuvų muziejus, kurio vadovas nuostabus pasakotojas Dalius Bučenka. Klausėmės jo pasakojimų, senų radijo reportažų ir vinilinių plokštelių įrašų… Tikrai buvo labai įdomu. Labai maloniai mus sutiko ir Salako Jūrų muziejuje. Gidė papasakojo daug netikėtų faktų apie surinktus 700 eksponatų, paskui, kad sektųsi, paglostėme akmenį, kurio vardas Kaukutis. Atmintyje išliks ir didinga bei savita Salako bažnyčia, pastatyta iš tašytų lauko akmenų.
Nepastebimai praėjo diena, aplankėme daug gražių vietų, istorinių objektų. Labai greitai kelionėje praėjo įdomios literatūros, istorijos, geografijos pamokos… Zarasų kraštas sužavėjo ne tik puikia gamta, bet ir nuoširdžiais žmonėmis. Iš visos širdies dėkojame mus lydėjusiai Zarasų Pauliaus Širvio progimnazjos lietuvių kalbos mokytojai Andželikai Vitkūnienei, jos mokinėms Justei Sipavičiūtei bei Gretai Mikutavičiūtei.
Ačiū visiems, kas padėjo, buvo kartu, šiek tiek pavargo, bet labai džiaugėsi…

Aušra Baublienė,
Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija

Skip to content